Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Bartosz Ostałowski

20.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Ostałowski Motosport
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Bartosz Ostałowski

Bartosz Ostałowski – kierowca rajdowy, wyróżniony w kategorii Sport/ Zawodnicy/ Działacze w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Pierwszy profesjonalny kierowca sportowy na świecie, który nie posiadając rąk, prowadzi samochód nogami. Artysta malarz, inżynier, przedsiębiorca. Od zawsze zafascynowany sportem motorowym i malarstwem. Należy do Ogólnoświatowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami (VDMFK). Ma „Stypendium na Medal” Fundacji LOTTO.

Ręce stracił w wypadku samochodowym (2007). Jest drifterem z międzynarodową licencją FIA, jeździ 600-konnym Nissanem Skyline, którego prowadzi lewą stopą. Bierze udział w międzynarodowych zawodach, mistrzostwach Polski, rywalizując na równych zasadach.

Wygrał zawody w ramach międzynarodowego cyklu Czech Drift Series (2017). Ambasador programu Avalon Extreme, który promuje sporty ekstremalne osób z niepełnosprawnością. Gościł w kultowym programie Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya – The Grand Tour. Wziął udział w premierowej edycji EXTREME Racing Cup, pierwszej imprezie motoryzacyjnej, podczas której zawodnicy pełnosprawni rywalizują z kierowcami z niepełnosprawnością.

Autor projektu „Pasja na krawędzi” – w wideoblogu rozmawia z przedstawicielami świata sportu, biznesu i zwykłymi ludźmi, którzy mają nietypową pasję oraz ciekawą historię do opowiedzenia.

Założył firmę Ostałowski Motosport, która obsługuje i przygotowuje samochody sportowe. Jego popisy można zobaczyć m.in. w klipie „Stronger under Pressure” o międzynarodowym zasięgu, zrealizowanym z teamem Renault Formula 1 i Nico Hulkenbergiem. Bartosz precyzyjnie driftuje tam pomiędzy bolidami Formuły 1, co było pierwszym tego typu projektem na świecie.

Uważa, że wyznaczanie sobie celów i planów daje szczęście. Wdzięczny za pomoc dla siebie, angażuje się w akcje społeczne. Chce motywować osoby z niepełnosprawnością, aby mimo niej realizowały swoje pasje. Pokazać, że życie nie kończy się z wypadkiem. Można bowiem robić pewne rzeczy inaczej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas