Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Hanna Pasterny

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Wojciech Olszanka (Zwierciadło)
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Hanna Pasterny

Hanna Pasterny dziennikarka, pisarka i wyróżniona w kategorii Media/ Wydawnictwa w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Społecznik, dziennikarka, pisarka. Mieszka w Jastrzębiu-Zdroju. Nie widzi od urodzenia. Pracowała w szkole jako nauczycielka francuskiego, prowadziła zajęcia logopedyczne w przedszkolu. Uczy brajla i prowadzi szkolenia z komunikacji z osobami z niepełnosprawnością.

Współzałożycielka koła Polskiego Związku Niewidomych w swoim mieście, współpracuje z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym. Zaangażowana w wolontariat.

Konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Społeczna asystentka europosła prof. Jerzego Buzka, a wcześniej posła Andrzeja Markowiaka.

Autorka trzech książek: Jak z białą laską zdobywałam Belgię, Tandem w szkocką kratkę, Moje podróże w ciemno.

Podróże to jej największa pasja, poza Europą odwiedziła Izrael i USA, teraz marzy o Kanadzie i Szwajcarii.

Lubi także muzykę klasyczną i poezję śpiewaną, długie spacery, przejażdżki na tandemie i nordic walking.

Jest przekonana, że jesteśmy w stanie zmieniać rzeczywistość, mamy na nią wpływ. Nawet jeśli nie zawsze się udaje, trzeba próbować.

Wielokrotnie wyróżniana, m.in. tytułem Lady D. w kategorii Aktywność społeczna, „Człowiek bez barier 2011”, laureatka konkursu Radia Katowice „Temat na reportaż”. W 2016 r. otrzymała nagrodę Lodołamacz Specjalny województwa śląskiego.

Prowadzi stronę www.hannapasterny.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas