Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Marcin Szewczak

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Dział Promocji
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Marcin Szewczak

Marcin Szweczak – dziennikarz telewizyjny i wyróżniony w kategorii Media/ Wydawnictwa w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Dziennikarz, pochodzi z Pomorza, ma 35 lat. Zadebiutował w 2007 r. w Telewizji Puls, i to praca sprowadziła go do Warszawy.

Porusza się na wózku. Jak mówi, nie jest to dla niego żadną przeszkodą i nie ma większego znaczenia ani dla niego, ani współpracowników, ani widzów.

Od 2010 r. pracuje dla Wiadomości TVP1. Wcześniej związany był krótko z redakcjami TVN24, a potem Panoramy TVP2.

Jego ulubionym obszarem w pracy dziennikarskiej jest tematyka zagraniczna i materiały społeczne. Te ostatnie cieszą go szczególnie, jeśli dzięki nim uda się wymiernie i konkretnie komuś pomóc. Najbardziej w swojej pracy lubi różnorodność, to, że każdy dzień jest inny, bo każdy temat, którym się zajmuje, jest inny. Lubi dynamikę i emocje. W tematach, które przygotowuje, dotyczących bieżących wydarzeń, wszystko może się przecież zmienić w ciągu dnia, godziny, a nawet krótko przed emisją materiału. Wtedy trzeba na bieżąco reagować.

Do działania motywuje go konkurencja.

Brzydzi się chamstwem, schodami i wysokimi krawężnikami, choć w pracy często przychodzi mu pokonywać bariery. Nie uznaje tego jednak za prawdziwe przeszkody na drodze do aktywności.

Sportem ekstremalnym jest dla niego zima, ale tak naprawdę to kibicuje polskiej reprezentacji w piłkę nożną.

Inne hobby to psychologia. Czyta o polityce, historii i psychologii właśnie. „O swoich marzeniach wolę nie mówić, tylko dążyć do ich realizacji. Dam znać, jak się już spełnią” – zapewnia. Na pewno spełniło się jedno z nich – jest dziennikarzem, bez względu na wszystko pokazuje osobom z niepełnosprawnością, że nie jest to zawód, z którego są one wykluczone.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas