Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Miłosz Krawczyk

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. www.rockfilms.pl
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Miłosz Krawczyk

Miłosz Krawczyk – biznesmen, konstruktor i wyróżniony w kategorii Działalność gospodarcza w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Założyciel i właściciel firmy Blumil, konstruktor innowacyjnego wózka o tej samej nazwie, zbudowanego na bazie segwaya, którym można poruszać się po dowolnym terenie. Jeździ na wózku po wypadku samochodowym w wieku 18 lat.

Studiował zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim, ma certyfikat zarządzania projektami, wydany przez Project Management Institute.

Pracował w korporacjach, zajmując się zarządzaniem i finansami. Przez 3 lata był kontrolerem ruchu lotniczego w Holandii w jednej z najbardziej ruchliwych przestrzeni powietrznych na świecie, pokonując wcześniej liczną konkurencję (1000 osób na 1 miejsce).

Certyfikowany lektor języka angielskiego, uczył i egzaminował w zakresie specjalistycznego języka lotniczego. Do Polski wrócił z tęsknoty za rodziną i przyjaciółmi. Założył w centrum Warszawy studio fitness, które sprzedał, inwestując w Blumila.

Pomysł na Blumila zrodził się z własnych potrzeb i zamiłowania do ruchu i podróży. Wózki, obecnie w pięciu modelach, sprzedaje na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, krajach skandynawskich i Nowej Zelandii.

Mówi, że ma wiele determinacji, która pcha go do działania głównie po to, aby móc realizować podróżnicze pasje – i w Polsce, i poza nią. Dużo podróżuje, wraz z nieodłącznym psem. Marzy o wyprawie nad Słone Jezioro w boliwijskich Andach. Podróże trzymają go przy życiu, ale lubi wracać do Polski. To jego miejsce na ziemi.

Jest mówcą motywacyjnym.

Tworzy projekt „Turystyka bez barier”, w ramach którego ma powstać sieć wypożyczalni wózków Blumil. Dzięki Blumilowi spełnił swoje marzenie, by pojawić się na bałtyckich plażach i w Tatrach. Jest dumny z tego, że produkt, który wymyślił, pomaga już tak wielu ludziom.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas