Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Sławomir Łuczywek

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Karolina Siemion-Bielska
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Sławomir Łuczywek

Sławomir Łuczywek – menedżer, innowator i wyróżniony w kategorii Działalność gospodarcza w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Dyrektor Migam.org, firmy, która świadczy usługi tłumacza języka migowego on-line, pod nazwą Tłumacz Migam, oraz pomaga firmom zrekrutować Głuchych [preferuje zapis przez G – red.] pracowników.

Jeden z pierwszych Głuchych dyrektorów w świecie biznesu i nowych technologii. W firmie odpowiada za sprzedaż i budowanie biznesowej strategii oraz zarządza kluczowymi klientami.

Współpracują z nim takie marki, jak: Samsung, T-Mobile, ING Bank, Orange i PZU, które uruchomiły obsługę w języku migowym dla Głuchych klientów.

Doświadczony lektor polskiego języka migowego, przeprowadził ponad 500 godzin szkoleń dla różnych instytucji, wśród których są: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Był przewodniczącym komisji egzaminacyjnych dla tłumaczy języka migowego przy Zarządzie Głównym Polskiego Związku Głuchych. Pracował również przy projektach: „Słownik ekonomiczno-bankowy w języku migowym” i „Ustawa o języku migowym w języku migowym”.

Z wykształcenia historyk.

Język migowy to także jego hobby, poza żeglarstwem i dobrą książką. Ma patent żeglarza jachtowego. Jest dumny z tego, że dzięki działaniom Migam.org firmy i instytucje coraz częściej i chętniej otwierają się na Głuchych klientów.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas