Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Łukasz Moskwa

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Marta Borowska
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Łukasz Moskwa

Łukasz Moskwa – przedsiębiorca, prawnik i wyróżniony w kategorii Działalność gospodarcza w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Przedsiębiorca, w 2009 r. założył firmę Vinet, korzystając ze wsparcia urzędu pracy. Zajmuje się dystrybucją produktów ekologicznych.

Z roku na rok firma się rozrasta – na początku miała w portfolio 100 produktów, teraz ma ich 1700. Zatrudnionych jest w niej siedem osób, w tym cztery z niepełnosprawnością.

Wsparcie osób z niepełnosprawnością zwłaszcza na rynku pracy jest Łukaszowi Moskwie bliskie m.in. dlatego, że od 21. roku życia porusza się na wózku. Choruje na dystrofię.

Jest członkiem Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, zaangażowanym w debatę głównie o rynku pracy.

Założył Fundację Zwyczajni, której celem jest wspieranie osób z niepełnosprawnością. Chętnie pomaga, podejmując przede wszystkim inicjatywy dotyczące zmian w prawie.

Trzykrotnie zdobył nagrodę w konkursie Lodołamacze w kategoriach: Otwarty rynek pracy i Przedsiębiorca – osoba niepełnosprawna.

Ciężko pracuje i nieustannie szuka nowych wyzwań – ostatni sukces to studia prawnicze, które ukończył w 2016 r. dyplomem.

Jest dumny ze swojej niezależności, co daje mu siłę i motywuje do działania.

Nie jest i nie chce być zakładnikiem we własnym domu. Jego głównym hobby jest oczywiście firma, jednak znajduje czas na podróżowanie. Mimo że zauroczony Azją – Tajlandią i Malediwami – to chętnie odpoczywa także w zaciszu domowym.

Żyje w szczęśliwym związku. Jest przekonany, że niepełnosprawność mamy przede wszystkim w głowach, a blokady tworzymy sobie sami.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas