Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Agata Spała

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. Marta Kuśmierz
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Agata Spała

Agata Spała – szkoleniowiec, doradca i wyróżniona w kategorii Działalność gospodarcza w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Ekspertka ds. zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, trenerka, doradca zawodowy, przedsiębiorca, autorka artykułów na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnością, laureatka konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek, w kategorii Życie zawodowe.

Urodziła się w 1980 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim, od 15. roku życia porusza się na wózku. Jest absolwentką studiów z zakresu psychopedagogiki kreatywności w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej i studiów podyplomowych z doradztwa zawodowego w Szkole Wyższej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie.

W 2011 r. założyła firmę szkoleniową i doradczą, w której prowadzi działania skierowane do firm, instytucji i organizacji, m.in. przekonując i pomagając zatrudniać pracowników z niepełnosprawnością. Oferuje szkolenia dla kadry zarządzającej na temat tego, jak współpracować z zespołem różnorodnym, oraz projektuje autorskie programy zwiększające zatrudnienie pracowników z niepełnosprawnością. Dla administracji publicznej i firm przygotowuje szkolenia dotyczące obsługi klienta z niepełnosprawnością.

Uważa, że osoby z niepełnosprawnością posiadają ogromny potencjał, który z powodzeniem mogą wykorzystywać na rynku pracy. „Potrzebne są do tego działania przełamujące w głowach pracodawców stereotypy na temat osób niepełnosprawnych i pozwalające tym osobom uwierzyć w siebie i swoje możliwości” – mówi.

Jej mottem życiowym są słowa Coco Chanel: „Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć”.

Siłę do działania czerpie z pasji do tego, czym się zajmuje, z pozytywnego nastawienia, które codziennie jej towarzyszy, oraz z uśmiechu bliskich.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas