Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Małgorzata Tokarska

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Małgorzata Tokarska

Małgorzata Tokarska – bizneswoman, podróżniczka i wyróżniona w kategorii Działalność gospodarcza w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Założycielka pierwszego w Polsce licencjonowanego, internetowego biura podróży dla osób starszych i z niepełnosprawnością Accessible Poland Tours (2008).

Z wykształcenia ekonomistka, studiowała w college’u w Wielkiej Brytanii, potem uczyła języka angielskiego.

Ma dziecięce porażenie mózgowe, porusza się o kulach, co nie przeszkadza jej w podróżowaniu. Zwiedziła ponad 50 krajów, m.in.: Meksyk, Australię z Nową Zelandią, Japonię. Z każdego przywozi oryginalne talerze, książki podróżnicze i pomysły na nowe przepisy kulinarne. Lubi gotować, więc testowanie nowych dań w gronie przyjaciół należy do jednych z wielu przyjemności.

Sama organizuje i prowadzi wyjazdy dla osób z niepełnosprawnością, niezależnie od jej rodzaju. Jest licencjonowanym pilotem wycieczek. To bardziej pasja niż zawód. Zorganizowała dotąd ponad 50 wycieczek dla 1500 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Cieszy ją to, że pomimo swojej niepełnosprawności może innym pokazywać świat i zachęcać do podróżowania. Udowadnia, że turnus rehabilitacyjny to niejedyna forma wypoczynku pisana osobom z niepełnosprawnością, bo świat stoi przed nimi otworem.

Najważniejsze dla niej jest zadowolenie klientów.

Ma dorosłego syna. Kolekcjonuje dzwonki, pisze bloga i artykuły. Zapraszana jest na konferencje i do projektów międzynarodowych jako ekspert w zakresie turystyki dostępnej.

Przygotowywany jest o niej film dokumentalny.

W 2009 r. została wyróżniona w konkursie „Człowiek bez barier”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas