Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Malina Wieczorek

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. Bart Kozłowski
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Malina Wieczorek

Malina Wieczorek – bizneswoman, społecznik i wyróżniona w kategorii Działalność gospodarcza w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością.

Malarka, specjalistka ds. reklamy i marketingu społecznego, właścicielka agencji reklamowej Telescope, prezes Fundacji SM – Walcz o siebie.

Spełniona żona i matka.

Urodziła się w Częstochowie, ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych, mieszka w Warszawie.

Chorobę SM rozpoznano u niej 16 lat temu. Z pomocą przyjaciół zebrała pieniądze na leczenie, wówczas w Polsce nierefundowane.

Swoją karierę zawodową przeformatowała na realizację kampanii o treściach społecznych. Jej agencja Telescope zrealizowała ponad setkę kampanii społecznych, dotyczących nie tylko niepełnosprawności (ruchowej i intelektualnej), ale też walki z przemocą wobec dzieci oraz bólem w chorobach terminalnych. Laureatka licznych nagród, wśród nich m.in. Dobroczyńcy Roku, pięciu nagród EFFIE, czterech nagród „Kampania Społeczna Roku”, dwóch Złotych Spinaczy, Złotego Magellana.

Z powodzeniem przełamuje stereotypy. Wraz ze swoim zespołem stworzyła sześć edycji kampanii „SM – walcz o siebie” oraz portal wiedzy „Szkoła Motywacji” dla osób żyjących z SM.

Znalazła się w Złotej Dziesiątce Kobiet Sukcesu Mazowsza. Współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami, m.in. Uniwersytetem Warszawskim, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Siecią Przedsiębiorczych Kobiet.

Choć pracuje po kilkanaście godzin na dobę, znajduje czas na wychowywanie dziecka, realizowanie malarskiej pasji i życie towarzyskie. „Moc czerpię z otaczającego świata, który mimo często trudnych doświadczeń, jakie nam funduje, ma więcej blasków. Wiem, że dobra energia potrafi przenosić góry. I zawsze powraca”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas