Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Maciej Chaberski

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. Archiwum Urzędu Miasta Kępice
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Maciej Chaberski

Maciej Chaberski – z-ca burmistrza, inicjator i wyróżniony w kategorii Polityka/ Prawo w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Zastępca burmistrza i sekretarz Kępic, ekspert ds. ekonomii społecznej i integracji osób niepełnosprawnych, działacz społeczny, członek Komitetu Oceny Projektów w Słowińskiej Grupie Rybackiej, członek Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Urodził się w 1981 r. w Łodzi, od dziecka choruje na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Ukończył politologię na Uniwersytecie Gdańskim, kończy pracę nad dysertacją doktorską z zakresu polityki międzynarodowej. Współpracownicy mówią: „niezwykle otwarty na ludzi, optymistycznie patrzy w przyszłość, nie boi się wyzwań, nie stwarza barier, tylko buduje mosty”. Jest współzałożycielem kilku stowarzyszeń, w tym Dobre Serca, My dla Was, Pomocna Dłoń, Razem dla Kępic.

Od 2007 r. pracuje w sektorze samorządowym, od 2011 r. pełni funkcję sekretarza, a od 2014 r. jednocześnie zastępcy burmistrza Kępic. Za jego sprawą w Kępicach zostało utworzone stanowisko Pełnomocnika Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych, z jego inicjatywy powstały: Środowiskowy Dom Samopomocy w Kępicach i Spółdzielnia Socjalna Razem.

Skąd tyle pasji, energii i zaangażowania?„Jeśli jest jakaś potrzeba, trzeba po prostu działać. Czasy urzędniczego betonu odchodzą do lamusa, trzeba wychodzić do ludzi, rozmawiać z nimi, poznawać problemy i potrzeby. Mam taką pieczątkę: «Zza biurka się nie da» – śmieje się. Uznawany za wulkan energii przyznaje: „Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności, trudności w poruszaniu się, ale nie przez cały czas. Wiele osób jest zdziwionych tym, że mam niepełnosprawność. Może dlatego, że tylko w domu doskwiera mi ból. W pracy jestem pobudzony, nie mam czasu na nim się skupiać, w ogóle o nim nie myślę”. 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas