Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Paweł Giełazis

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Paweł Giełazis

Paweł Giełazis – radny, biznesmen, społecznik i wyróżniony w kategorii Polityka/ Prawo w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Informatyk, działacz społeczny, radny gminy Olecko, wiceprzewodniczący Komisji Kultury i Oświaty, członek Stowarzyszenia „Pomarańcza”, które wspiera szkoły i placówki z oddziałami integracyjnymi w Olecku.

Urodził się w 1980 r. w Siejniku, od dziecka jest niedowidzący.

Ukończył Technikum Rolnicze i Technikum Informatyczne w Olecku. W 2012 r. założył własną działalność gospodarczą – firmę informatyczną G Soft, która zajmuje się sprzedażą i serwisem komputerów.

Aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności: współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci oraz Warsztatem Terapii Zajęciowej w Olecku, od 2011 r. sponsoruje i wspólnie z oleckim oddziałem Związku Harcerstwa Polskiego organizuje zimowe i letnie kolonie i obozy dla dzieci. Z jego inicjatywy organizowany jest rokrocznie Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych oraz Dziecięca Oleckowiada. Ponadto jest współorganizatorem i sponsorem licznych imprez dla mieszkańców i zbiórek pieniężnych na rzecz potrzebujących i chorych na nowotwory.

W Stowarzyszeniu „Pomarańcza” wspiera na wielu płaszczyznach działalność szkół i placówek z oddziałami integracyjnymi oraz rozwój dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.

Jego życiowe motto brzmi: „Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany”, a do tego dodaje: „Robię po prostu to, co uważam za słuszne, słucham potrzeb ludzi i staram się im pomóc. Na pewno jest to trochę połączenie tego, co przeżyłem, ale też obserwacji i słuchania innych. Myślę, że warto obrać sobie cel w życiu i do niego wytrwale i uparcie dążyć, z wiarą w siebie i mimo wszystko”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Wojciech Weintrit
    Wojtek
    06.11.2018, 20:37
    Gratulacje nie wiedziałem, że tyle dobrego robisz powodzenia
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas