Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Agata Grzesik

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Agata Grzesik

Agata Grzesik – blogerka, motywatorka i wyróżniona w kategorii IT/ Nowe technologie w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Mówi o sobie Pani Miniaturowa i tak też nazywa się jej blog – Miniaturowa.pl. To nawiązanie do niskorosłości, a oprócz niej ma też niepełnosprawność ruchową.

Mama 9-latka i dziewczyna Człowieka Lasu, właścicielka szalonego kota. Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo zajmuje się logistyką w jednej z opolskich firm. Chciała być architektem, a potem lekarzem, a jest aktywną blogerką, dla której media społecznościowe to największa pasja.

Od zawsze lubiła pisać, bloguje od 12. roku życia. Na blogu dzieli się nieco zawadiackim podejściem do rzeczywistości, jej domeną jest bowiem cięty język, którym mówi o rzeczach ważnych.

Często porusza sprawy dotyczące kobiet z niepełnosprawnością, które przekonuje, że pomimo przeciwności losu mogą wszystko: realizować się zawodowo, studiować, uprawiać sport, być matkami, bo szczęście jest także dla nich.

Stara się nie poddawać i mimo podupadającego zdrowia podejmuje wyzwania codzienności. Motywuje innych do życia w pełni.

Ma słabość do świecidełek, którą wykorzystuje do projektowania i tworzenia biżuterii.

Lubi słodką kawę, a nie lubi, gdy ktoś „wchodzi jej na głowę”.

Nie umie pływać, ale za to nurkuje.

Proponuje: „Bądź tym, kim chcesz być, a nie tym, kim chcieliby Cię widzieć rodzice, nauczyciele i przyjaciele. Nikt z nich nie przeżyje życia za Ciebie”. Stara się żyć w zgodzie z tym, co myśli, i zachęca do tego innych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Moja córka
    Mama Agaty
    13.12.2018, 21:27
    Przeżyłam bardzo wiele w walce o jej zdrowie...Nigdy nie odpuściłam, ani jej ojciec...jako matka nie mogę sobie nic zarzucić. Cieszę się, że życie jej się ułożyło. Pomagam jej, gdy tylko tego potrzebuje, nie chcę jej życia przeżyć za nią. Kocham ją z całego serca, a jej syna, a mojego wnuka chyba jeszcze bardziej!
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas