Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Bogumiła Siedlecka-Goślicka

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Bogumiła Siedlecka-Goślicka

Bogumiła Siedlecka-Goślicka – vlogerka, wizażystka i wyróżniona w kategorii IT/ Nowe technologie w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Pasjonatka życia i niepoprawna marzycielka – prywatnie, a zawodowo – specjalistka public relations i marketingu, wizażystka, wideoblogerka.

Autorka książki Historia jednego marzenia, wyróżniona w konkursie „Człowiek bez barier 2013” – zdobywczyni Nagrody Publiczności.

Urodziła się w 1988 r., a rodzice usłyszeli diagnozę – wrodzona łamliwość kości. Lekarze dawali jej trzy miesiące życia, a już pierwsze jego sekundy przypłaciła złamaniami i wyrwanymi stawami. Pewnie dlatego od początku była oczkiem w głowie rodziców, a to z kolei jako nastolatkę zmotywowało ją, by „w końcu zająć się sobą, nie chorobą” i wcielić w życie ulubione hasło: „Ogranicza nas tylko umysł”.

Wyprowadziła się więc z domu, aby studiować i nauczyć się życia po swojemu. Imała się różnych zajęć, m.in. rozdawała ulotki i pracowała w call center. Prawdziwą miłość odnalazła w poznanym przez internet Bartłomieju, z którym w 2015 r. wzięła ślub.

Ogromną jej pasją jest wizaż, dlatego w 2012 r. założyła kanał na YouTube, zatytułowany „Anioł na resorach”, na którym zgromadziła już prawie 37 tys. widzów.

Jak sama wyjaśnia, nazwa jej kanału to „gra sprzeczności”. „Kiedy zamykamy oczy i myślimy «anioł», widzimy piękną, idealną anielicę. Bo anioły są idealne, prawda? Ja chciałabym być właśnie taka idealna. Ale mam resory”.

Kanał traktuje jako misję i pasję, a marzy o tym, by w mediach było miejsce dla ludzi mniej sprawnych, ale tak samo jaki inni kreatywnych i ambitnych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas