Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Artur Wachowicz

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. Piotr Stanisławski/Archiwum Integracji
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Artur Wachowicz

Artur Wachowicz – analityk internetowy, podróżnik i wyróżniony w kategorii IT/ Nowe technologie w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Analityk internetowy, wideobloger, podróżnik. Urodził się w 1989 r. w Radomiu, a po skończeniu szkoły pracował przy remontach. W 2010 r. uległ nieszczęśliwemu wypadkowi rowerowemu: chciał ominąć schodki i zjechać skarpą, nie wiedział jednak, że na jej końcu jest ponadmetrowy uskok. Sprzed upadku pamięta, że zdążył nacisnąć hamulec, po wypadku – że leżąc w trawie, nie był w stanie poruszyć ani ręką, ani nogą.

Kiedy obudził się po operacji, usłyszał diagnozę: zmiażdżenie dwóch krążków międzykręgowych na odcinku szyjnym. W praktyce oznacza to: paraliż od szyi w dół. Rdzeń nie został jednak przerwany i jest nadzieja, że będzie chodził. Marzy też o powrocie na parkiet – przed wypadkiem chodził bowiem na kurs tańca. Nie wyklucza też, że będzie tańczył na wózku.

Przygodę z wideoblogiem zaczął od udziału w programie „Można inaczej – Hoop Cola”, w którym chciał ludziom pełnosprawnym pokazać, jak wygląda życie z niepełnosprawnością, a niepełnosprawnym – że może ono być fajne. „Każdy człowiek jest w stanie dostosować się do warunków, jakie serwuje mu życie – i nim się cieszyć. Najważniejsze to nie załamywać się i odnaleźć kierunek na drodze, którą wyznacza życie”.

A że nie jest gołosłowny, to w 2016 r. razem z żoną Anną wybrał się w TetroTrip, czyli podróż po 12 krajach Europy.

Po powrocie, podczas spotkania z osobami z niepełnosprawnością w Urzędzie Miejskim w Radomiu, zastępca prezydenta Jerzy Zawodnik powiedział: „Pokazaliście nam wszystkim, że niepełnosprawność nie jest wyrokiem”.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas