Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Paweł Borowiecki

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Paweł Borowiecki

Paweł Borowiecki – pedagog, terapeuta i wyróżniony w kategorii Edukacja/ Rozwój osobisty w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Pedagog, terapeuta, doktorant, autor publikacji naukowych poświęconych niepełnosprawności, nagrodzony wyróżnieniem w konkursie Dobroczyńca Roku 2015.

Urodził się w 1986 r. w Radomiu. Z powodu przepukliny oponowo-rdzeniowej porusza się na wózku. Ukończył studia ze specjalizacją z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i wspomagania rodziny na Uniwersytecie im. Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki. Pracuje nad własną dysertacją doktorską na temat poczucia osamotnienia osób z niepełnosprawnością ruchową i sensoryczną.

Zawodowe szlify zdobywał w Stowarzyszeniu Budujemy Przystań w Radomiu. Pracuje z młodzieżą pełnosprawną i z niepełnosprawnością w X Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Konarskiego w Radomiu. Od 2016 r. organizuje dla uczniów cykliczne spotkania „Włącz Integrację”, zapraszając osoby z niepełnosprawnością, które dzielą się doświadczeniami w pokonywaniu stereotypów i barier, opowiadają o swoich pasjach.

Jako członek Stowarzyszenia Nowe Perspektywy prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne dla młodzieży i realizuje projekt „Chcemy pracować”, poświęcony aktywizacji osób z niepełnosprawnością. Promuje wolontariat i pomoc tym osobom, a także instytucję self-adwokatury. „To niezwykle ważne, bo pozwala brać aktywny udział w życiu społecznym, nie tylko pokazywać się na forum, ale też walczyć o prawa, zmieniać rzeczywistość, przełamywać bariery. A kto jest najlepszym ekspertem w kwestii barier, jakie napotykają osoby z niepełnosprawnością, w zakresie ich praw, jeśli nie one same? Self-adwokatura pozwala wziąć swój los we własne ręce” – przekonuje.

Jego życiowe motto to: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas