Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Angelika Chrapkiewicz-Gądek

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. Wojciech Pawłowski Shootit
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Angelika Chrapkiewicz-Gądek – motywatorka, modelka i wyróżniona w kategorii Edukacja/ Rozwój osobisty w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Mówca inspiracyjny, trenerka, podróżniczka, modelka, finalistka I wyborów Miss Polski na Wózku.

Urodziła się w 1980 r. w Zakopanem, od dziecka ma rdzeniowy zanik mięśni, od 14. roku życia porusza się na wózku. Skończyła zarządzanie w turystyce na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowe dziennikarstwo na Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Pracowała m.in. w biurze podróży, spółdzielni socjalnej Republika Marzeń Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i jako prezenterka programu Potrzebni w TVP INFO. Od 2008 r. występuje jako mówca inspiracyjny, dzieląc się doświadczeniami i pokazując, jak „wytrwałość i odpowiednie nastawienie pozwalają realizować cele i marzenia”. W 2016 r. założyła firmę ANGIsteps. „To skok na głęboką wodę, więc się bałam – i wciąż się boję. A jednocześnie moim wielkim marzeniem było mieć coś własnego, wykorzystać 14 lat doświadczenia w pracy na etacie i wszystkie zdobyte umiejętności, spróbować swoich sił, żeby dalej się rozwijać” – mówi.

W 2017 r. na rynek trafiła jej pierwsza książka Zdobądź swój szczyt. Uwierz w swoją siłę (autobiografia i poradnik).

Jej wielką pasją są góry i woda: z jednej strony zaliczyła już wspinaczkę na Mnicha i Rysy i wzięła udział w wyprawie na Kilimandżaro, z drugiej – od 16 lat nurkuje, przez wiele lat była prezesem Stowarzyszenia Nautica.

Największym jej marzeniem jest być szczęśliwą. „Kiedy człowiek jest szczęśliwy, ma siłę do podejmowania wszystkich wyzwań i odwagę, by marzyć. Najważniejsze, moim zdaniem, to żyć pełnią życia, wykorzystywać swój potencjał, zdolności, talenty, a jednocześnie je rozwijać. I nigdy nie odkładać spełniania marzeń na później”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas