Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Łukasz Krasoń

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Łukasz Krasoń

Łukasz Krasoń – mówca motywacyjny i wyróżniony w kategorii Edukacja/ Rozwój osobisty w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Trener rozwoju osobistego i mówca motywacyjny, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, autor książki Wstań i jedź – niemożliwe jest osiągalne oraz audiobooka Odzyskaj swoją MOC.

Urodził się w 1988 r. w Piotrkowie Trybunalskim.

Gdy miał 4 lata, zdiagnozowano u niego dystrofię mięśni. Jeszcze nie zdawał sobie sprawy z tego, co to oznacza, ale dowiedział się trzy lata później, kiedy usiadł na wózku. Już wtedy bliskie mu było motto Walta Disneya: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”, i konsekwentnie wcielał je w życie.

W 2008 r. rozpoczął studia informatyczne, a w 2011 wyjechał do Barcelony, gdzie odkrył swoją życiową misję. Aby ją realizować, wrócił do Polski, stając się pierwszym w kraju trenerem rozwoju osobistego i mówcą motywacyjnym z niepełnosprawnością. Opracował autorski program szkoleń motywacyjnych, które prowadzi w Polsce i za granicą (Holandia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone).

W 2013 r. wspólnie z żoną i grupą przyjaciół zorganizował „Ogólnopolski Konwój Rowerowy „Wstań i Jedź”. W ciągu 44 dni przejechali 2500 km i odwiedzili 14 miast, w których pan Łukasz prowadził spotkania pt. „Opowieści Inspirującej Treści”, dzieląc się ze słuchaczami swoją filozofią życia. Aby ją najprościej podsumować w trzech zdaniach, wyjaśnia: „Po pierwsze: nie musisz być idealny. Po drugie: niemożliwe jest osiągalne, bez względu na to, czego doświadczamy. Zawsze możemy zrobić coś, co pchnie nas do przodu i da szczęście!”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas