Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Anna Migała

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Katarzyna Marquard
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Anna Migała

Anna Migała – psycholog, edukator i wyróżniona w kategorii Edukacja/ Rozwój osobisty w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Psycholog, psychoterapeuta, artystka. Prowadzi terapię indywidualną, rodzinną, grupy rozwojowe dla rodzin osób z niepełnosprawnością. Kształci się w terapii ericksonowskiej na kursie psychoterapii, atestowanym przez sekcję naukową psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Ma dziecięce porażenie mózgowe, co nie przeszkodziło jej w ukończeniu kilku kierunków studiów i samodzielnym życiu. Mieszka w Bytomiu. Jest szczęśliwa, że może wykonywać piękny i inspirujący zawód, w którym ma kontakt z drugim człowiekiem, jego niepowtarzalnością, a ponadto może mu pomóc.

Jej pasją jest pisanie scenariuszy i realizacja etiud teatralnych, m.in. z młodzieżą. Uwrażliwia młodych na problematykę niepełnosprawności, przemyca wątki terapeutyczne. Jej projekty dotyczą m.in. nadopiekuńczości rodziców, prawa do decydowania o sobie czy łamania stereotypów.

Pisze wiersze, choć na razie do szuflady, i psychoedukacyjne bajki o niepełnosprawności. Marzy, by stworzyć grupę rozwojową dla osób z niepełnosprawnością i ich rodziców. Według niej, rodzice skupiają się na ograniczeniach swoich dzieci, a powinni te ograniczenia przekuwać w szansę, widzieć je jako zasoby. Chce profesjonalnie pomagać rodzinom, w których jest niepełnosprawność.

Uwielbia ruch i aktywność, wyprawy rowerowe, bierze udział w Biegach Niepodległości. Jej pasją jest podróżowanie. Samotnie wybrała się do Indii, a dopiero później zwiedzała je z bratem. W przyszłym roku chce samotnie przejść ok. 100-kilometrowy szlak tzw. polskiego Camino. Co roku stara się być w górach, które kocha, zwłaszcza w Bieszczadach.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas