Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Przemysław Sobieszczuk

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Przemysław Sobieszczuk

Przemysław Sobieszczuk – mówca motywacyjny, coach i wyróżniony w kategorii Edukacja/ Rozwój osobisty w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Mówca motywacyjny, coach, bloger, twórca Akademii Inspiracji i Motywacji Motyl, założyciel Stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk, walczącego o potrzeby osób chorujących na Epidermolysis Bullosa (EB) i pomagającego im. Działacz społeczny, publicysta, zdobywca m.in. wyróżnienia w konkursie „Człowiek bez barier 2009”, Lodołamacza Specjalnego 2013, Orderu Uśmiechu, Nagrody im. Marka Drapińskiego – Towarzystwa Edukacji Bankowej SA za działalność społeczną na rzecz dzieci chorych i z niepełnosprawnością.

Urodził się w 1978 r. w Sokołowie Podlaskim, z rzadką i nieuleczalną chorobą skóry – pęcherzowym oddzielaniem się naskórka (EB). Wiele zawdzięcza rodzicom i dziadkom, którzy uczyli go, żeby brał życie takie, jakie jest.

Po skończeniu policealnego studium informatycznego imał się dorywczych prac, zmagając się ze stereotypami i strachem przed jego dolegliwością. Po dwóch latach znalazł pracę jako grafik w ośrodku szkoleniowo-rehabilitacyjnym we Wrocławiu. Następnie rozpoczął studia politologiczne na Wydziale Zamiejscowym w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Podczas studiów podjął pracę jako specjalista HR w centrali banku w Katowicach.

Na co dzień angażuje się w pomoc dzieciom chorym oraz z niepełnosprawnością, prowadzi zajęcia dla uczniów i studentów na temat tolerancji, zahamowania zachowań agresywnych wśród uczniów, asertywności, savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnością oraz wystąpienia motywacyjno-inspiracyjne w ramach Akademii Inspiracji i Motywacji Motyl.

Od 2011 r. jest żonaty.

Jego życiowe motto brzmi: „Można przejść przez życie, podziwiając innych, albo przeżyć je tak, by stać się dla nich inspiracją”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas