Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Tomasz Tasiemski

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Tomasz Tasiemski

Tomasz Tasiemski – wykładowca, naukowiec i wyróżniony w kategorii Edukacja/ Rozwój osobisty w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Wykładowca akademicki, autor i współautor licznych prac naukowych i podręczników, w szczególności poświęconych zagadnieniom sportu i rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego, laureat stypendiów naukowych w Polsce i za granicą, zdobywca wielu nagród.

Urodził się w 1965 r. w Wadowicach, ukończył AWF w Poznaniu, w 1990 r. w wyniku niefortunnego skoku do wody doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego, porusza się na wózku. Jest profesorem poznańskiej AWF i wykładowcą Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. „Zawsze byłem osobą aktywną, poszukującą nowych wyzwań, a wypadek i niepełnosprawność niczego w tej kwestii nie zmieniły. Spowodowały tylko, że realizacja planów stała się trudniejsza, ale wciąż możliwa”. Jest zapalonym sportowcem, m.in. jeździ na nartach (mono-ski) i rowerze (handbike), w 1994 r. startował w Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Lillehammer.

Od ponad 20 lat współpracuje z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji (FAR) w realizacji programu usprawniania osób poruszających się na wózkach i ich aktywizacji zawodowej. W ramach Fundacji Podaj Dalej prowadzi Warsztaty Umiejętności Życiowych.

Wolny czas poświęca na działalność w organizacjach charytatywnych, zajmujących się w państwach rozwijających się podnoszeniem poziomu rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego. Uczestniczył w projektach w Azji, Eurazji i Afryce. „Nie spotkałem się jeszcze z przejawami dyskryminacji, wynikającymi z faktu, że poruszam się z pomocą wózka. Wręcz przeciwnie, trochę przekornie określam siebie jako «atrakcyjny pakiet», łączący w karierze naukowej doświadczenia z pracy badawczej dotyczącej funkcjonowania osób po urazach rdzenia i doświadczenia osobiste”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas