Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Paweł Wdówik

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Paweł Wdówik

Paweł Wdówik – pełnomocnik rektora UW i wyróżniony w kategorii Urzędy/ Instytucje w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Pracownik Uniwersytetu Warszawskiego od 21 lat, najpierw jako Pełnomocnik Rektora UW ds. Osób Niepełnosprawnych, a potem kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UW.

Członek Zarządu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach (2014–2017), z wykształcenia psycholog, samorodny dziennikarz, osoba niewidoma.

W czasie studiów rok spędził w Stanach Zjednoczonych na kursie z programem komputerowo-językowym w szkole dla osób niewidomych, co ukształtowało jego światopogląd i rozumienie niepełnosprawności oraz miejsce osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Inicjator Centrum Komputerowego dla Studentów z Dysfunkcją Wzroku na UW.

Przez 10 lat wykładowca w warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej, kierował też Ośrodkiem Informacji i Promocji Postępu Naukowo-Technicznego Polskiego Związku Niewidomych.

Jego wielka pasja to radio. Przez 10 lat prowadził w Radiu Józef autorskie audycje, podczas których wiernie towarzyszyła mu labradorka Paige.

Jest żonaty, ma czworo dzieci.

Mówi o sobie: „renesansowy eklektyk”. Kocha muzykę, literaturę, turystykę. Lubi folk, muzykę sakralną i poważną.

Ulubione miejsce na odpoczynek to Tatry, w których najchętniej spędza czas z rodziną. Ona jest jego największym powodem do dumy.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas