Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Robert Jagodziński

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Ewa Kochańska-Lechniak
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Robert Jagodziński

Robert Jagodziński – instruktor, społecznik i wyróżniony w kategorii Działalność społeczna w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Wiceprezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR), instruktor aktywnej rehabilitacji, szkoleniowiec, członek Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych i Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przy Ministerstwie Edukacji Narodowej (MEN).

Z zamiłowania filozof i psycholog. Od wypadku na IV roku studiów porusza się na wózku. Przez życie idzie z licealną miłością – z żoną Renatą wychowują 23-letnie dziś bliźniaczki z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Jego wielką pasją jest wspieranie osób po wypadkach, największą radość daje mu skuteczne pomaganie i wdzięczność, którą traktuje jako największą nagrodę. Szkoli i prowadzi warsztaty dla osób z niepełnosprawnością, ale także dla kadry FAR, autor programów FAR, materiałów szkoleniowych i poradników. Koordynował z ramienia FAR projekt szkoleniowy w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego. Zaangażowany w ogólnopolskie projekty społeczne na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz lokalne w Zielonej Górze, gdzie mieszka. Wielokrotnie reprezentował miasto na konferencjach i wydarzeniach związanych ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością.

Prowadzi działalność szkoleniową i dydaktyczną z zakresu leczenia, rehabilitacji i wsparcia osób niepełnosprawnych dla studentów lubuskich uczelni. Autor publikacji o rehabilitacji i aktywizacji społecznej. Ekspert i opiniodawca działań legislacyjnych dotyczących systemu wsparcia. Specjalista ds. Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF).

Miłośnik ruchu, podróży, sportu (grał w rugby), ale też dobrej książki, teatru i kina. Kocha podróże kulinarne, choć i tak najbardziej smakuje mu kuchnia żony.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (2014).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas