Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Krzysztof Kotyniewicz

29.12.2017
Autor: Beata Dązbłaż, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
 Krzysztof Kotyniewicz

Krzysztof Kotyniewicz – społecznik, ekspert i wyróżniony w kategorii Działalność społeczna w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. 

Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych (PZG). Wykładowca języka migowego i instruktor orientacji przestrzennej. Z wykształcenia inżynier ochrony środowiska. Słabosłyszący. Od prawie 20 lat aktywny działacz na rzecz środowiska osób niesłyszących, najpierw w latach 2003–2006 w Kole w Bielsku-Białej jako instruktor, a następnie prezes, w latach 2006–2010 w Oddziale w Katowicach, prezes Zarządu Oddziału, w Zarządzie Głównym w Warszawie (w latach 2013–2016 sekretarz Zarządu, a od grudnia 2016 r. prezes Zarządu).

Od 2007 r. wiceprzewodniczący Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Bielska-Białej. Kilkanaście lat związany z Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym Teatr Grodzki jako współtwórca i kierownik ds. osób niepełnosprawnych w pierwszym na Podbeskidziu Zakładzie Aktywności Zawodowej w Bielsku-Białej. W latach 2014–2016 wiceprezes Zarządu Polskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego. W okresie 2016–2017 wiceprzewodniczący Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych. Członek Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych VII kadencji, członek Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczestniczy w pracach zespołów roboczych i komisji eksperckich w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu osób z niepełnosprawnością. Współtworzył Społeczny Raport Alternatywny z realizacji Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Czas dzieli między Bielsko-Białą, gdzie ma rodzinę i przyjaciół, a Warszawę – z racji obowiązków zawodowych. Jego pasją jest kulturystyka oraz biegi uliczne, górskie i z przeszkodami.

Jest ciepłym, pogodnym i optymistycznym człowiekiem i takim spojrzeniem na ludzi i świat zaraża innych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas