Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Lista Mocy: Marek Piasecki

29.12.2017
Autor: Aneta Wawrzyńczak, fot. archiwum prywatne
Źródło: Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
Marek Piasecki

Marek Piasecki – fundator, założyciel i wyróżniony w kategorii Działalność społeczna w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Psycholog – ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski, rocznik 1992. Ma za sobą też podyplomowe studia z zarządzania zasobami ludzkimi w Polsko-Amerykańskim Instytucie Zarządzania w Lublinie oraz zarządzania projektami europejskimi i prawa Unii Europejskiej na Uniwersytecie im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Urodził się w 1965 r. w Górowie Iławeckim. Specjalizuje się w polityce społecznej i Europejskim Funduszu Społecznym. Brał udział w programie naukowym Komitetu Badań Naukowych na temat integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną (1994–1996); autor publikacji naukowych poświęconych osobom z niepełnoprawnością.

Akredytowany trener Krajowego Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Funduszu Społecznego (2004–2006). Ekspert, w 2011 r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Od początku lat 90. związany z sektorem organizacji pozarządowych. W 1995 r. został współzałożycielemi fundatorem Fundacji Fuga Mundi – od 1996 r. jest jej prezesem. Fundacja koncentruje się na wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnością w uzyskaniu niezależności życiowej i wysokiej jakości życia, głównie poprzez działania zmierzające do podjęcia zatrudnienia.

Od 2001 r. Fundacja prowadzi ośrodek szkoleniowy, w ramach którego osoby z niepełnosprawnością podnoszą kwalifikacje. Od 2004 r. prowadzi agencję zatrudnienia, w której świadczone są usługi poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy w duchu filozofii wędki i ryby. „Rehabilitacja jest oczywiście ważna i potrzebna, ale jej ostatecznym etapem jest praca – najlepszy miernik. Najważniejsze to dać człowiekowi wędkę i nauczyć go, jak się łowi ryby”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas