Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Automatyczne drzwi – likwidacja barier od wejścia

05.01.2018
Autor: oprac. Agnieszka Jędrzejczak, fot. archiwum firmy CDVI
Źródło: Integracja 6/2017
drzwi firmy CDVI

W II wieku p.n.e. w Aleksandrii żył niejaki Heron (ERONE), który był matematykiem, fizykiem i wynalazcą. Dla Herona ważne było tworzenie rozwiązań, które ułatwiają i poprawiają komfort życia. Dziś możemy stwierdzić, że na historycznej mapie wynalazków jako pierwszy pojawił się wynalazek Herona, którym były automatyczne drzwi. Dziś, ponad 2000 lat później, w XXI wieku, w 99 proc. drzwi rozwiernych stosuje się samozamykacze, które są mechaniczną barierą architektoniczną za kilkaset złotych…

Dziwny ten świat, gdyż z jednej strony, zarządcy budynków inwestują dziesiątki tysięcy złotych, starając się dostosować budynek, aby był dostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi lub ograniczeniami w poruszaniu się. Z drugiej zaś, inwestują kilkaset złotych w samozamykacze, aby ten dostęp ograniczyć…

Dla wszystkich zainteresowanych osób – administratorów budynków, zarządców, właścicieli, architektów – którzy chcą to zmienić, firma CDVI oferuje urządzenie o nazwie DIGIWAY. Jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, choć nie tylko, gdyż jego funkcjonalność działa przeciw wykluczeniu w dostępie do budynku jakiejkolwiek grupy użytkowników. DIGIWAY to nic innego jak pełna automatyka drzwi, zaawansowany system, którego zadaniem jest automatycznie otworzyć drzwi oraz w taki sam sposób je zamknąć.

Pomoc na co dzień

System DIGIWAY jest tak pomyślany, że nawet jeśli z jakiegoś powodu zatrzymamy się w progu, to nie będzie próbował zamknąć drzwi – dając nam tyle czasu na wejście lub wyjście, ile potrzebujemy. Co więcej poinformuje administratora budynku o tym, że drzwi nie mogą się zamknąć, można więc liczyć na to, że ktoś przyjdzie sprawdzić z jakiego powodu.

DIGIWAY jest wyposażony również w baterię buforową, dzięki czemu działa bez zarzutu, nawet w sytuacji kiedy nastąpi awaria energetyczna w budynku. Wszystkie zaawansowane funkcje systemu są zarządzane przez układ elektroniczny oraz wielojęzykowe oprogramowanie układowe, natomiast napęd jest w pełni elektromechaniczny, co oznacza sprawne działanie urządzenia, bez względu na zmianę pogody czy temperatury powietrza.

W razie ewakuacji

A co w przypadku ewakuacji? Jak administrator budynku przygotował się do sprawnej ewakuacji? Chodzi przecież o coś więcej niż strzałki na korytarzach, bo jak można mówić o bezpiecznej ewakuacji, kiedy drzwi nie będą stały otworem.

Kolejna istotna cecha urządzenia to wejście tzw. alarmu pożarowego, co powoduje że w przypadku zadziałania systemu przeciwpożarowego DIGIWAY przejdzie natychmiast w tryb alarmu i automatycznie otworzy drzwi, ułatwiając tym samym ewakuację z budynku wszystkim, nie tylko osobom z niepełnosprawnością. System współpracuje także z każdym Systemem Kontroli Dostępu, w którym do automatycznego otwarcia drzwi wymagana jest autoryzacja użytkownika.

Firma CDVI, oferuje możliwość przetestowania urządzenia DIGIWAY, na swoim obiekcie, a jeśli nie spełni oczekiwań, można je oddać. Zainteresowani mogą kontaktować się poprzez adres e-mail: info@erone.com.


Partnerem materiału jest

logo firmy CDVI

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas