Świetny początek roku Igora Sikorskiego. Wygrał slalom Pucharu Świata!

10.01.2018
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. Robert Szaj
Igor Sikorski, siedzący na sledżu, podczas narciarskiego slalomu

Igor Sikorski wygrał slalom w kategorii zawodników siedzących podczas zawodów Pucharu Świata, które w dniach 8-9 stycznia 2018 r. odbywały się w Zagrzebiu. Drugiego dnia zawodów zajął dodatkowo trzecie miejsce.

Nasz czołowy obecnie alpejczyk w pierwszym przejeździe pokonał trasę w bardzo dobrym czasie 55,65 sek. Musiał jednak uznać wyższość Chorwata Dina Sokolovica i Amerykanina Tylera Walkera.

Dwa równe przejazdy

Polak nie miał sobie jednak równych w drugim przejeździe. Osiągnął czas 55,53 sek., więc zbliżony do tego w pierwszej rundzie, jednak zarówno Chorwat, jak i Amerykanim byli wyraźnie słabsi.

Ostatecznie Igor Sikorski wygrał z czasem łącznym 1.51,18, wyprzedzając Sokolovica o 26 setnych sekundy, a trzeciego w klasyfikacji Walkera o sekundę i 20 setnych.

Trzeci drugiego dnia

Drugiego dnia zawodów Polak ze znakomitym czasem 53,71 sek. wygrał pierwszy przejazd. Niestety, w drugim z czasem powyżej minuty był dopiero piąty i łącznie zajął w zawodach trzecie miejsce.

Wyżej w klasyfikacji byli dwaj Francuzi – Frederic Francois i Yohann Taberlet.