PŚ w slalomie. Drugie miejsce Igora Sikorskiego

19.01.2018
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. kadr z YouTube.com/Paralympic Games
Jadący po śniegu zawodnik siedzący na sledżu z jedną nartą

Igor Sikorski zajął drugie miejsce w slalomie podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w szwajcarskim Veysonnaz w dniach 15-18 stycznia 2018 r. Do zwycięstwa zabrakło mu... osiem setnych sekundy.

Po pierwszym przejeździe 18 stycznia w kategorii zawodników siedzących Igor Sikorski z czasem 44,18 sek. zajmował trzecie miejsce. Szybsi byli Francuz Frederic Francois (43,56) i Japończyk Taiki Morii (43,85).

Polak wspaniale zaprezentował się jednak w drugim przejeździe, w którym osiągnął drugi czas (45,46 sek.). Szybszy był jedynie Holender Jeroen Kampschreur (45,05), który zajął ostatecznie trzecie miejsce w zawodach. Japończyk Morii z piątym rezultatem drugiego przejazdu (47,27) spadł na czwartą pozycję.

Czas 46,00 sek. uzyskał w drugim przejeździe Francuz Francois. Dzięki temu... jedynie o osiem setnych sekundy wyprzedził w klasyfikacji łącznej Igora Sikorskiego. Polak zajął więc ostatecznie drugie miejsce w zawodach.

Slalom gigant nieco słabiej

Trzy dni wcześniej Sikorski zajął dziewiąte miejsce w slalomie gigancie. Wygrał Japończyk Morii, przed Jesperem Pedersenem z Norwegii i Holendrem Kampschreurem.

Piąte miejsce w slalomie i dziewiąte w slalomie gigancie zajął Maciej Krężel, startujący w kategorii osób niedowidzących z przewodniczką Anna Ogarzyńską.