Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Inteligentny system kontroli dostępu

22.01.2018
Autor: oprac. Agnieszka Jędrzejczak, fot. Archiwum firmy CDVI
Źródło: Integracja 6/2017
system CDVI Pass do odryglowania drzwi, który wygląda jak mały tablet wraz ze srebrnym pilotem

Projektując elementy systemów kontroli dostępu, nie trzeba już zwracać uwagi na to, aby czytniki kart były instalowane na odpowiedniej wysokości czy w odpowiedniej odległości od drzwi.

Obecnie czytniki nie muszą być instalowane przy drzwiach, co czyni je niewidzialnymi. W takim razie, gdzie kontrola dostępu? To się nigdy nie zmieni, bo użytkownik zawsze będzie potrzebował karty dostępowej. Tyle tylko, że teraz nie musi tej karty nigdzie przykładać, bo na ścianie nie ma czytnika.

Wszystko to jest możliwe dzięki Systemowi CDVI Pass, który na polski rynek wprowadza firma CDVI.

System został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł być stosowany powszechnie, tzn. nie tylko z Systemami Kontroli Dostępu firmy CDVI, ale także z systemami innych producentów. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w kontekście dostosowania istniejącego budynku dla osób z niepełnosprawnością.

CDVI Pass to przyszłość dla tego typu systemów, jeśli mówimy o bezwzględnej likwidacji barier architektonicznych.

Magiczna kart a dostępowa... dla wszystkich

Wyobraźmy sobie dwie sytuacje.

Tradycyjnie:

Użytkownik z niepełnosprawnością ruchową, będący pracownikiem biurowym w pewnej firmie, potrzebuje wejść do strefy chronionej. Musi wydobyć swoją kartę dostępową, dojść do czytnika i zbliżyć kartę, następnie zdążyć otworzyć drzwi, przed upływem czasu aktywacji elektrozamka.

Użytkownik pełnosprawny, będący pracownikiem tego samego biura, musi dostarczyć do strefy bezpiecznej ważne dokumenty (ma zajęte obie ręce). Wykazuje się nadzwyczajnymi zdolnościami gimnastycznymi i zwykle udaje mu się otworzyć drzwi.

Nowocześnie:

Dwóch opisanych wyżej pracowników musi mieć tylko przy sobie swoją kartę. Nieważne, czy w plecaku, torbie, czy kieszeni, ponieważ nie muszą jej wyciągać. Po prostu drzwi zostaną odryglowane, kiedy tylko się do nich zbliżą.

Tak, CDVI Pass jest zaprojektowany dla wszystkich, wprowadzając systemy kontroli dostępu w nowy wymiar i czyniąc elektroniczne systemy zabezpieczeń, bardziej przyjaznymi.

Można wypróbować

Firma CDVI oferuje doradztwo techniczne, jak również możliwość przetestowania Systemu CDVI Pass w swoim obiekcie. Jeśli nie spełni oczekiwań, można go zwrócić. Zainteresowani proszeni są o kontakt poprzez e-mail: info@erone.com


Partnerem materiału jest

logo firmy CDVI

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas