Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Nagraj filmik i zgarnij sprzęt filmowy o wartości 4 tys. zł!

26.01.2018
Autor: inf. pras.
Za oknem znajduje się operator kamery. Na pierwszym planie jest napis Niepełnosprawni. Każdy ma swoją rolę do odegrania

Weź udział w konkursie filmowym na krótki film dokumentalny pn. [Nie]pełnosprawność, opowiadający historię pracującej osoby z niepełnosprawnością. Celem konkursu jest uwrażliwienie społeczeństwa na obecność osób z niepełnosprawnościami w miejscach pracy oraz pokazanie, jak praca wpływa na te osoby oraz na otaczające je środowisko. Trzy pierwsze miejsca otrzymają nagrody rzeczowe – sprzęt filmowy o wartości 4 tys. zł.

Większość Polaków i Polek nie ma odwagi zapytać o to, jak na co dzień funkcjonują osoby z niepełnosprawnością. Konkurs ma uświadomić uczestnikom i potencjalnym widzom, że osoby z niepełnosprawnością nie mogą być sprowadzone jedynie do roli walczących o swoje prawa pacjentów. Brak kontaktów i brak wiedzy w społeczeństwie na tematy związane z niepełnosprawnością prowadzi do stereotypizacji, strachu i trudności w nawiązywaniu relacji. Głównym zadaniem uczestników konkursu jest te bariery przełamać.

Jak się zgłosić?

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku, doświadczenia filmowego i umiejętności. Mile widziane są także filmy autobiograficzne.

Filmy można będzie zgłaszać poprzez platformę filmfreeway.com od 16 marca do 16 kwietnia 2018 r. Zwycięzcę wyłoni niezależne jury w składzie 5-osobowym. Pierwsze trzy miejsca otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu filmowego o wartości 4 000 zł. Ogłoszenie wyników nastąpi 14 maja 2018 r.

Wszystkie aktualności dotyczące konkursu mozna śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku.

Masz pytanie? Napisz na maila kontakt.dokumentalni@gmail.com.

Pasjonaci

Organizatorami konkursu jest dwójka młodych ludzi, prowadzących projekt Dokumentalni, którzy chcą wspierać powstawanie kina społecznie zaangażowanego. Organizują konkursy na filmy o tematyce społecznej, szukają inspiracji, dzielą się wiedzą i wykorzystują kina jako narzędzie walki ze społecznymi tabu.

„Wierzymy, że reportaż interaktywny może wpływać na rzeczywistość i kształtować jej przyszłość” – piszą Dokumentalni na swoim Facebooku.

Część projektu realizowana w ramach Action Project Humanity in Action Polska.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas