Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wiśniewski i Lendzion najlepsi w ergometrach wioślarskich

05.02.2018
Autor: inf. pras., fot. Daniel Wiśniewski i Maciej Lendzion, Avalon Extreme
Zwycięzcy zawodów Daniel Wiśniewski i Maciej Lendzion podają sobie ręce

34 zawodników, około 60 „przepłyniętych” kilometrów oraz zbiórka w szczytnym celu. Tak w skrócie można podsumować Avalon Extreme Rowing Hard, czyli drugą edycję ogólnopolskich zawodów na ergometrach wioślarskich dla sportowców sprawnych i z niepełnosprawnością. Impreza odbyła się na terenie CrossFit GCW w Warszawie.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup sprzętu sportowego dostosowanego dla najbardziej potrzebujących osób. Uczestnicy wykazali się nie tylko ogromną wolą walki, ale również hartem ducha, który pozwolił im wspiąć się na wyżyny własnych możliwości. W klasyfikacji wstępnej, każdy zawodnik startował indywidualnie i w czasie dwóch minut musiał „przepłynąć” jak najdłuższy dystans.

Integracyjne zwycięstwo

- Przyznam się, że nie spodziewałem się tak dobrego rezultatu – powiedział Piotr „Szmexy” Tomaszewski. – W pierwszej rundzie mieliśmy dwie próby, po których zostaliśmy połączeni w pary i rywalizowaliśmy w systemie pucharowym. Każdy dał z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Takie wydarzenia sprzyjają promocji sportu i pokazują, że bez względu na to, jakie mamy doświadczenia życiowe, możemy wspierać się, liczyć na siebie oraz wspólnie świętować sukces – dodał.

Znany YouTuber, a zarazem gość specjalny imprezy ostatecznie finiszował na 3. miejscu w parze z Mariuszem Wronowskim.

W rundzie finałowej uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy – A i B. Pierwsza z nich liczyła się w walce o końcowy triumf. W drugiej rywalizacja toczyła się o miejsca 9-17. Zawodnicy stworzyli pary, składające się z osoby sprawnej oraz z niepełnosprawnością. W wielkim finale Daniel Wiśniewski i Maciej Lendzion spotkali się z Jarosławem Kailingiem i Norbertem Drapsem. Konfrontacja zapowiadała się bardzo emocjonująco, ponieważ wszyscy mają na koncie sukcesy w zawodach na ergometrach wioślarskich. Wystarczy wspomnieć, że Kailing jest rekordzistą Polski, a w ubiegłym roku zdobył brązowe medale zarówno podczas mistrzostw świata, jak i Europy. Finał należał jednak do duetu Wiśniewski / Lendzion, który triumfował z wynikiem 1:45.3.

Coraz więcej sportowców

- Zwycięstwo w tak mocno obsadzonych zawodach to wielki sukces. Należy pamiętać, że w parach rywalizuje się zupełnie inaczej niż indywidualnie – mówił o swoim występie Daniel Wiśniewski. – Nie jesteśmy skazani wyłącznie na siebie. Przed startem musimy obrać odpowiednią taktykę oraz „wiosłować” na tyle płynnie, aby wyprzedzić rywali w bezpośredniej konfrontacji. Słowa uznania należą się Maćkowi Lendzionowi, z którym doskonale się uzupełnialiśmy – podsumował.

- Na starcie zameldowało się dwukrotnie więcej uczestników niż podczas pierwszej edycji. To jednoznacznie wskazuje, że impreza rozwija się i przyciąga osoby, dla których sport jest prawdziwą pasją – stwierdził Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme. – Społeczność skupiona wokół naszego projektu przełamuje stereotypy, eksponuje pozytywne wartości oraz cały czas się powiększa. Jest to dla nas szczególna motywacja, aby kolejne imprezy kojarzyły się z jeszcze większymi emocjami w duchu sportowych zmagań.

Ambasador Avalon Extreme, Szymon Klimza zakończył zawody na 5. pozycji.

Zwycięzcy II Avalon Extreme Rowing Hard 2018

  1. Daniel Wisniewski (ON) / Maciej Lendzion (SPR) – 1:45.3
  2. Jarosław Kailing (ON) / Norbert Draps (SPR) – 1:46.4
  3. Mariusz Wronowski (ON) / Piotr „Szmexy” Tomaszewski (SPR) – 1:49.5

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co najbardziej narusza Twoją godność jako pacjenta?

Biuletyn

Wspierają nas