Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Piłkarki z Warszawy wygrały Ligę Mistrzyń Głuchych w Futsalu!

05.02.2018
Autor: trener Eugeniusz Morawski
Polskie zawodniczki oraz trener z pucharem

W dniach 29 stycznia - 3 lutego 2018 r. w hiszpańskim mieście Alcala de Henares odbywał się turniej Europejskiej Ligi Mistrzyń Głuchych w Futsalu. Piłkarki MKSN Mazowsze Warszawa wygrały wszystkie sześć meczów, z finałem włącznie.

Nasze piłkarki trafiły do mocnej grupy A, w której trafiły na zespoły: L.D.F.C. St. John’s Londyn (Anglia), Youth of Moscow (Rosja; mistrzynie z 2016 r.), P.S. Sordapicena (Włochy) i C.D.S. Asorcas (Hiszpania).

Polki wygrały wszystkie mecze. Pokonały Rosjanki 4:1 (3:0), Włoszki 5:2 (3:1), Hiszpanki 5:1 (3:1), a spotkanie z Brytyjkami zakończyło się walkowerem dla naszych zawodniczek, które tym samym wyszły z grupy na pierwszym miejscu.

Królowa strzelców

Półfinał z angielskim Doncaster D.F.C. nie należał do łatwych. Mecz był też dramatyczny – kontuzji doznała Joanna Kaczmarczyk. Warszawianki potrafiły jednak udowodnić swoją wyższość i z wynikiem 7:5 awansowały do finału.

Tam przyszło zmierzyć się ze szwedzkim klubem I.K. Hephata Sztokholm. Od początku nasze zawodniczki starały się narzucić swój styl gry. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1. W drugiej części spotkania odważniej zaatakowały Szwedki, które zdobyły trzy bramki. Piłkarki MKSN Mazowsze nie załamały się jednak. Szwedki zaczęły tracić siły, wówczas Polki zaatakowały ostatecznie wygrały 8:4.

Po meczu finałowym kapitanka naszej drużyny odebrała piękny puchar. Tytuł Królowej Strzelców turnieju z 9 bramkami na koncie zdobyła Agnieszka Boćkowska, a Marta Kaczmarczyk została MVP (najbardziej wartościową zawodniczką turnieju). To wielki sukces warszawskiej drużyny, która pierwszy raz wystąpiła w turnieju finałowym Europejskiej Ligi Mistrzów Głuchych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas