Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Brodzik, Jędrzejak, Chajzer. Znamy laureatów IX Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”!

12.02.2018
Autor: inf. prasowa
Napis Gwiazdy dobroczynności, wokół których 6 zdjęć przedstawia: Joannę Brodzik, Bartka Jędrzejaka, Katarzynę Zielińską, Reprezentację Artystyów Polskich, Agę Zaryan i Filipa Chajzera

Joanna Brodzik, Bartek Jędrzejak i Reprezentacja Artystów Polskich – to laureaci IX edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”, wybrani przez internautów. Nagrodę specjalną Magazynu SHOW – partnera głównego Plebiscytu – otrzymała Katarzyna Zielińska, a nagrodę Honorową Kapituły – Filip Chajzer. Przyznana została również Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu, którą otrzymała Aga Zaryan.

Wręczenie nagród odbyło się podczas Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” 10 lutego 2018 r. w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Wydarzenie współprowadziły przedstawicielki trzech stacji telewizyjnych: Katarzyna Olubińska – TVN, Agnieszka Hyży – Polsat i Aleksandra Kostka – TVP2.

Dla niepełnosprawnych dzieci

Joanna Brodzik, laureatka tytułu „Gwiazda Dobroczynności” w kategorii Społeczeństwo, od 25 lat nieprzerwanie jest podporą Festiwalu Lubuskie Prezentacje Wokalne Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Założona przez nią dwa lata temu Fundacja Opiekun Serca wspiera osoby z niepełnosprawnością w starcie w dorosłe życie i pomaga im odnaleźć się na rynku pracy. Na ubiegłorocznym Przystanku Woodstock przeprowadziła autorski projekt „Gra zamiana”, w którym osoby pełnosprawne wchodziły na czas gry w role osób z niepełnosprawnością, zmieniając tym samym nieodwracalnie swój sposób postrzegania niepełnosprawności.

Joanna Brodzik pozuje do zdjęcia ze statuetką Gwiazdy Dobroczynności

W kategorii Zdrowie zwyciężył Bartek Jędrzejak, który od ponad trzech lat jest ambasadorem Fundacji Anny Wierskiej „Dar Szpiku”. Prezenter promuje ideę oddawania krwi i zapisywania się do bazy potencjalnych dawców szpiku, a także wspólnie z Fundacją organizuje spotkania z chorymi dziećmi na oddziałach szpitalnych. Utrzymuje prywatny kontakt z podopiecznymi Fundacji, wspiera ich w ważnych momentach choroby, przesyła wiadomości, prywatne filmiki i pozdrawia na antenie „Dzień Dobry TVN”. Współpracuje również aktywnie ze Stowarzyszeniem „Warto jest pomagać” wspierającym chore i niepełnosprawne dzieci w rehabilitacji oraz powrocie do zdrowia.

W piłkę w wyższym celu

Zbiorowym bohaterem Balu była Reprezentacja Artystów Polskich – laureaci tytułu „Gwiazda Dobroczynności” w kategorii Pomoc Charytatywna. Od 1999 roku Reprezentacja angażuje się w wiele wydarzeń dobroczynnych. W 2017 roku reprezentacja wzięła udział w wielu meczach charytatywnych, były to np.: mecz z drużyną przyjaciół Fundacji Rób Dobro z Sosnowca, z którego dochód został przeznaczony na leczenie siedmioletniego Maćka, jej podopiecznego. Przedstawiciele Reprezentacji wspierali również akcję „Razem dla serca Kajtka”. W ostatnich miesiącach brali udział w akcjach charytatywnych organizowanych dla Frania Fernezy, chorego na adrenoleukodystrofię.

Kapitanami tej wyjątkowej drużyny w ostatnich meczach byli Jarosław Jakimowicz wymiennie z Tomaszem Schimscheinerem i Piotrem Zeltem. Obecny skład drużyny tworzą m.in.: Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, Krzysztof Wieszczek, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Przemek Cypryański, Bilguun Ariunbaatar, Tomasz Jachimek, Rafał Maserak, Maciej Florek, Robert Moskwa, Wiesław Tupaczewski, Antek Królikowski, Filip Pławiak, zespól Pectus, Rafał Brzozowski, Liber i Jacek Kopczyński.

Tegoroczni Laureaci otrzymali statuetki „Gwiazdy Dobroczynności” ufundowane przez firmę APART. Każdy otrzymał również czek na 5000 zł, ufundowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, dla wybranej przez siebie organizacji pozarządowej.

Spontaniczne wsparcie

Honorową Gwiazdę Dobroczynności, decyzją Kapituły otrzymał Filip Chajzer za swoje spektakularne działania charytatywne i społeczne. Wykorzystywanie swojej rozpoznawalności do czynienia dobra rozpoczął od zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek, w której udało mu się zebrać ponad pół miliona złotych. Kolejną dużą akcją były dwie zbiórki organizowane razem ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, które łącznie przyniosły prawie dwa miliony złotych na fundusz socjalny wspierający Powstańców Warszawskich.

Filip Chajzer pozuje do zdjęcia ze statuetką Gwiazdy Dobroczynności

Dziennikarz w spontaniczny sposób reaguje na przesyłane do niego prośby o wsparcie. W odpowiedzi na jedną z nich zorganizował urodziny dla dwunastoletniej Oliwii ze spektrum autyzmu, na które przyszło kilka tysięcy osób czy pomógł sfinansować nowy implant słuchu dla jednego ze starszych warszawiaków. Z wielkim zaangażowaniem współpracuje z Fundacją TVN Nie jesteś sam, której w ostatnim czasie zadedykował pieniądze wygrane wraz z ojcem w Teleturnieju Milionerzy.

Nagrody Specjalne Magazynu SHOW i FOB

W tym roku SHOW – wieloletni partner główny Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” – wyróżnił swoją nagrodą Katarzynę Zielińską. Aktorka od trzech lat jest ambasadorką Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) w Gdańsku zajmującej się niesieniem pomocy dzieciom z autyzmem i ich rodzinom. Między innymi dzięki jej zaangażowaniu zainteresowanie problematyką autyzmu i działalnością Fundacji IWRD w ciągu ostatnich lat wyraźnie wzrosło.

Katarzyna Zielińska pozuje do zdjęcia ze statuetką Gwiazdy Dobroczynności

Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu trafiła w tym roku do Agi Zaryan. Wokalistka od trzech lat jest Ambasadorką akcji społecznej „Ramię w ramię po równość”. Walczy z wielkim zaangażowaniem o równe prawa dla osób o odmiennej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej wspierając działalność Kampanii Przeciw Homofobii. Podejmuje starania o to, by osoby LGBT czuły się w Polsce szanowane i bezpieczne, zabiera głos w ich imieniu zarówno w mediach, jak i podczas koncertów. Swoją misją zaraża inne gwiazdy.

Aga Zaryan pozuje do zdjęcia ze statuetką Gwiazdy Dobroczynności


O Balu

Bal Charytatywny „Gwiazdy Dobroczynności” to wyjątkowe wydarzenie, nawiązujące do tradycji charytatywnych balów międzywojnia. Jest on wspólnym świętem zaangażowanych społecznie gwiazd, organizacji pozarządowych i odpowiedzialnych społecznie firm. Dochód z wydarzenia zasilił Fundusz Wieczysty Gwiazdy Dobroczynności, z którego finansowane są darowizny dla organizacji pozarządowych wskazanych przez Laureatów Plebiscytu.

W tym roku uczestnicy Balu mieli możliwość licytowania wielu unikatowych darów, podarowanych przez znane osoby, instytucje i firmy. Był to m.in.: scenariusz ostatniego odcinka serialu „Magda M.” z autografem Joanny Brodzik, książka Roberta Biedronia z dedykacją, wizyty na planach seriali: „Diagnoza”, „W rytmie serca”, „Druga szansa”, zwiedzanie tajemniczych i niedostępnych na co dzień pomieszczeń w Zamku Królewskim czy weekendowa jazda samochodem Porsche.

Wspólne zdjęcie nagrodzonych na scenie podczas finału Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności

O Plebiscycie

„Gwiazdy Dobroczynności” to jedyny w Polsce plebiscyt publiczności i największa kampania medialna promująca i nagradzająca zaangażowanie społeczne znanych osób. Do składania nominacji zaproszone są fundacje, stowarzyszenia, fundacje firm, menedżerowie gwiazd oraz inne instytucje współpracujące z osobami publicznie znanymi i udzielającymi się społecznie. Gwiazdy kultury, mediów, kina, sportu, internetu dzięki swojej rozpoznawalności mogą efektywniej pomagać potrzebującym i wspierać organizacje pozarządowe. Laureaci Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” użyczają swojego wizerunku w kampaniach społecznych i edukacyjnych, zakładają fundacje i stowarzyszenia, są darczyńcami i wolontariuszami organizacji społecznych, często pomagają im w zdobywaniu pieniędzy na działania spotykając się z firmami, politykami lub promując zbiórki on-line w mediach społecznościowych, biorą udział w aukcjach, akcjach i koncertach charytatywnych.

Inicjatorem Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Partnerem głównym SHOW – magazyn w dobrym stylu. Partnerem Plebiscytu od lat jest firma Lek-Am. Partnerem Plebiscytu i serwisu www.gwiazdydobroczynnosci.pl jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Patronem zaś Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Panowie Chajzer.
    Rolo21
    15.02.2018, 23:23
    Witam. Tatuś po układach wkręcił synka do tv i biznes się kręci. Kolejny przykład nepotyzmu i brylowania przed kamerami. Na układy nie ma rady. Skądś to już znamy. Pokazywanie się i działanie przy akcjach charytatywnych to dzisiaj najlepsza reklama i sposób na sprzedaż swojego wizerunku. Przy angażu do reklam dostaje większą kasę na garniturki.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co najbardziej narusza Twoją godność jako pacjenta?

Biuletyn

Wspierają nas