Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

MRPiPS: ponad 1,13 mln zł dofinansowania na przeciwdziałanie wykluczeniu

13.02.2018
Autor: PAP, fot. sxc.hu
pięćset złotych po 100 zł.

Ponad 1,13 mln zł  to łączna pula dofinansowania, jakie zostało przyznane w ramach konkursu podmiotom działającym na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu  poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Do konkursu „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym - animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego - edycja 2018”, który został ogłoszony w ramach programu „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu - nowy wymiar 2020”, zostało zgłoszonych 25 ofert. Podlegały one dwuetapowej ocenie (formalnej i merytorycznej) komisji konkursowej powołanej przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej - czytamy na stronie internetowej resortu.

12 organizacji

Podano na niej także, że po ocenie ofert pod względem formalnym do oceny merytorycznej zostało zakwalifikowanych 12 ofert. Tyle samo ofert komisja konkursowa ostatecznie zarekomendowała.

Wśród podmiotów, których oferty zostały pozytywnie ocenione, znalazły się:

 • sześć jednostek samorządu terytorialnego: Łambinowice, Bytom, Nysa, Mikołów, Puławy, Powiat Legionowski,
 • pięć stowarzyszeń: Stowarzyszenie Nowa Szansa, Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA, Stowarzyszenie POSTIS, Stowarzyszenie „Dobry Dom”, Stowarzyszenie „Współistnienie”,
 • jedna kościelna osoba prawna (Caritas Diecezji Kieleckiej).

Aby przyznane dofinansowanie mogło do tych podmiotów trafić, muszą one złożyć w terminie 7 dni od ukazania się wyników na stronie MRPiPS wymaganej dokumentacji w celu zawarcia umowy.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Bardzo pozytywnie oceniam działanie MRPiPS w/s społecznego wykluczenia ON ale........
  katarzyna- mama EWK
  14.02.2018, 08:22
  Na pierwszym posiedzeniu senatu dnia 14.I 2016 r pan minister z MPRiPS zapowiedział że projekt wyrównujący świadczenia wykluczonej ustawą z dn 28XI 2003 grupy opiekunów ON pojawi się bez zbędnej zwłoki.Od tego czasu mijają dwa lata. Na posiedzeniu z dn. 13.12.2017 r rozpatrywano wniosek poseł A.Ścigaj w /s zmiany ustawy oświadczeniach rodzinnych druk 772. Ten projekt też został odrzucony na prośbę posła PIS pana Grzegorza Matusiaka.Pan Minister Bartosz Marczuk stwierdził że trwają prace nad projektem orzecznictwa który pozwoli ocenić kto jest niesamodzielny a kto niepełnosprawny .Nie potrafił podać czasu końca prac,stwierdził jednak że ostatnie podniesienie świadczeń poprawiło sytuacje finansową opiekunów/rodziców którzy korzystają też z renty socjalnej podopiecznych. Resort nie zauważa jednak że ta grupa wykonuje tak samo ciężką prace opiekując się od lat osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności Różnica w wysokości świadczeń w tej grupie każdego roku się powiększa, a wielu opiekunów może nie doczekać końca prac nad ustawą. Proszę panią minister Elżbietę Rafalską aby przedstawiła stanowisko rządu w tak ważnej dla wykluczonej grupy opiekunów/rodziców sprawie kiedy nastąpi wyrównanie świadczeń.Jestem mamą społecznie wykluczoną od wielu lat i oczekuję na zmianę tej ustawy ,i równe traktowanie opiekunów.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy przeszkadza Ci smog?

Biuletyn

Wspierają nas