Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Prezydent: wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia

13.02.2018
Autor: PAP, fot. Marta Kuśmierz
Prezydent Andrzej Duda

Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia. Wiem, że mamy niedosyt w bardzo wielu zawodach medycznych, przede wszystkim lekarzy – powiedział we wtorek, 13 lutego, prezydent Andrzej Duda, który uczestniczy w Łodzi w uroczystościach z okazji Światowego Dnia Chorego.

Prezydent wraz z małżonką odwiedził we wtorek Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi z okazji Światowego Dnia Chorego.

Podczas spotkania z personelem Instytutu podkreślił, że jest to wysokospecjalistyczna placówka należąca do „absolutnej polskiej czołówki”. Oświadczył, że Światowy Dzień Chorego jest najlepszą okazją do podziękowania tym, „którzy na co dzień pochylają się nad cierpiącymi i chorymi”.

- Chciałbym podziękować Państwu za tą wielką służbę bliźniemu, którą na co dzień swoją pracą realizujecie, bardzo często pracą w trudnych warunkach, bardzo często też pracą ponad siły – powiedział prezydent. – Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia, wiem, że mamy niedosyt w bardzo wielu zawodach medycznych, przede wszystkim mamy w Polsce niedosyt lekarzy, bo niestety bardzo wielu Państwa kolegów, koleżanek, wyjechało za granicę – dodał.

Prezydent zapewnił o wsparciu dla programów, które są i będą realizowane dla poprawy kondycji funkcjonowania polskiej służby zdrowia.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy przeszkadza Ci smog?

Biuletyn

Wspierają nas