Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pomysłodawcy każdej ustawy będą musieli ocenić jej wpływ na życie osób z niepełnosprawnością

15.02.2018
Autor: br, fot. P. Stanisławski
Źródło: KPRM
Pusta sala plenarna w Sejmie

Projekt każdej ustawy będzie musiał zawierać w ramach Oceny Skutków Regulacji (OSR) opis wpływu danej regulacji na sytuację ekonomiczną i społeczną rodziny, w tym także osób z niepełnosprawnością i starszych.

Komitet Społeczny Rady Ministrów, któremu przewodniczy Beata Szydło, przyjął projekt takich przepisów na swoim drugim posiedzeniu, 13 lutego 2018 r.

Długofalowa strategia

Powołano także zespół ds. polityki społecznej, który zajmie się opracowaniem strategii polityki społecznej na lata 2020-2030. W jego obradach będą uczestniczyć przedstawiciele ministerstw, organizacji pozarządowych, samorządów oraz eksperci. Szczególnym zadaniem zespołu będzie zajęcie się sprawami lokalnymi oraz rozpoznanie najlepszych rozwiązań prorodzinnych, które wprowadzają te społeczności.

- Mądra polityka społeczna wymaga długofalowej strategii i dużej konsekwencji – powiedziała wicepremier Beata Szydło, przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów. – Dziś jeszcze nie widać skutków wieloletnich zaniedbań w tym obszarze, dlatego problem ten może wydawać się nieistotny. Jednak to dziś jest właściwy czas na podjęcie działań zaradczych.

Komentarz

  • długofalowa strategia czyli jak wydoić niepełnosprawnych
    Mieczysław
    16.02.2018, 15:10
    Tą strategię ,,dobrej zmiany" szczególnie widać jeżeli chodzi o wykonywanie wyroku TK K38/13 Z 21 października 2014 dotyczącego pokrzywdzonych niepełnosprawnych i ich opiekunów. Z całą powagą trzeba stwierdzić że obrana strategia przez Beatę Szydło jest faktycznie długofalowa.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas