Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Startuje #PluraPomoc. Bezpłatne porady w Katowicach

16.02.2018
Autor: inf. pras.
Poseł Marek Plura w gabinecie

Śląski europoseł Marek Plura uruchamia #PluraPomoc – darmowe porady indywidualne i zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz członków ich rodzin.

Podczas dyżurów, które odbywać się będą w poniedziałki w godz. 9-11 w biurze poselskim Marka Plury w Katowicach, bezpłatnie do dyspozycji zainteresowanych mieszkańców będą eksperci ds. związanych z niepełnosprawnością, doradcy zawodowi, czy specjalistyczni asystenci osób z niepełnosprawnościami.

- Pracownicy mojego biura poselskiego odbierają tygodniowo dziesiątki, jeśli nie setki telefonów z prośbami o informacje związane z funkcjonowaniem z niepełnosprawnością – mówi Marek Plura. – Mieszkańcy pytają o wszystko, począwszy od przepisów prawnych po sprawy życiowe. Na przykład jak zorganizować sobie specjalistyczne łóżko, czy wózek inwalidzki, po sprawy zawodowe. W miarę możliwości chcemy wszystkim pomóc i udzielamy informacji. Chciałbym, żeby mieszkańcy Śląska wiedzieli, że jest miejsce, w którym można napić się ciepłej herbaty i swobodnie porozmawiać z fachowcami – dodał.

Dyżury są w poniedziałki, godz. 9-11 pod adresem:
Biuro Poselskie Marka Plury
ul. Ceglana 4A
40-514 Katowice
tel.: 501 593 432

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • trzeba sie zapisac?
  Magdalena Boczkowska
  01.09.2018, 16:04
  przyjde tam o 9 rano....ciekawe...a nuż pomoże ten prawnik ?
  odpowiedz na komentarz
 • SZKODNIK
  Roudup
  19.02.2018, 16:35
  Dobry człowiek, ale wielki SZKODNIK w społeczeństwie niepełnosprawnych ... Miało poprawa materialna i dochody na poziomie ubóstwa ! Renta socjalna na poziomie płacy minimalnej !!! Zasiłki ?! Z tym nic nie poprawili .... Praca na rynku pracy jest bardzo zle ponieważ robi coraz głupszy i tyrać z ukraincami ! W katowicach nic nie dba niepełnosprawnych... Szkoda człowieka, szkodnik wielki - jego praca była cieżka !? nie wiem ! Chyba doktorant na pisanie ksiazki ! Boże. Przepraszam za pisanie, mam prawo krytykować...
  odpowiedz na komentarz
 • Ulgi dla niepełnosprawnych
  JAA
  19.02.2018, 12:32
  Ja dawno temu prosiłem o nacisk na KZK GOP w celu wprowadzenia bezpłatnych przejazdów dla niepełnosprawnych uczniów i studentów, nikt nawet mi nie odpisał na maila, mimo że wysłałem moją prośbę na adres ze strony wyborczej Pana Posła, i to jakieś 2-3 miesiące po tym, jak dostał się do naszego Sejmu.
  odpowiedz na komentarz
 • wybory tuż tuż
  elle
  16.02.2018, 20:49
  Dajmy szansę posłowi Plurze pożyć z renty socjalnej, może wówczas jego praca na rzecz ON będzie równie istotna co chęć zapewnienia sobie kolejnej kadencji.
  odpowiedz na komentarz
 • rozsądny
  adam
  16.02.2018, 16:04
  przecież pan Plura nigdy o niepełnosprawnych sobie nie przypominał a wręcz działał na ich szkodę o ile pamiętamy to był autorem ustawy likwidującej 7 godzinny czas pracy ON na rzecz 8 godzinnego czasu pracy inwalidów I i II grupy ,przez 8 lat dla ON nie zrobił kompletnie nic ,pamiętamy, widać jego interesuje tylko dieta a ON są tylko potrzebni przy wyborach
  odpowiedz na komentarz
 • Uwaga, uwaga - zbliżają się wybory...
  gg
  16.02.2018, 13:33
  W powietrzu zaczyna się unosić duch wyborczy... aż dusi jego zapach... teraz wszystko zrobimy dla wyborców - "Pomożemy, tylko błagamy NAS wybierzcie, bo inaczej jak my damy radę żyć z tych ogromnych rent socjalnych i zasiłków pielęgnacyjnych i tych średnich krajowych, które okazują się najniższe. Prosimy wybierzcie NAS, bo kto inny otworzy wam biuro pod koniec kadencji, byście ciepłą herbatę wypili...". Żenada i wstyd panie europośle...:(
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy w Kościele katolickim osoba z niepełnosprawnością powinna mieć możliwość zostać księdzem lub zakonnikiem/zakonnicą?

Biuletyn

Wspierają nas