Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Polacy z szansami na medale w narciarskich Mistrzostwach Świata INAS

20.02.2018
Autor: inf. pras.
Narciarze na górze

26 lutego 2018 r. w Zakopanem rozpoczynają się Mistrzostwa Świata INAS w narciarstwie zjazdowym i biegowym. W zawodach rywalizować będzie 60 zawodników z dziewięciu krajów: Austrii, Czech, Estonii, Francji, Japonii, Polski, Rosji, Szwecji i Turcji. Duże szanse na podium w konkurencjach biegowych mężczyzn ma Polska, reprezentowana przez Patryka Jakiełę, Michała Krzanowskiego i Jerzego Krzanowskiego. Polacy będą bronić tytułów mistrzowskich z 2017 roku w biegu indywidualnym na dystansie 15 km (Jakieła) i w sztafecie na 3x2 km, w której finale okazali się szybsi od Japończyków i Francuzów.
 
- Nasi zawodnicy prezentują świetną formę i słusznie wymieniani są w gronie faworytów do zwycięstwa – mówi Edward Jakieła, trener kadry biegaczy narciarskich w Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem. – Nie wiemy jak ciężko przez ten rok pracowali nasi konkurenci i z niecierpliwością oczekujemy na pierwsze treningi i starty w Zakopanem.

Program MŚ

W nadchodzących Mistrzostwach Polskę reprezentować będzie debiutująca Zofia Dzięcioł, narciarka alpejska, która zmierzy się z rywalkami w konkurencjach zjazdowych: slalom, slalom gigant i super gigant.

Pierwsze starty z udziałem polskich zawodników odbędą się we wtorek 27 lutego 2018 r. Bieg mężczyzn na 10 km techniką dowolną rozegrany zostanie na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem o godz. 9.00. W tym samym czasie narciarki alpejskie rozpoczną walkę o medale w slalomie na stoku narciarskim Stacji Suche-Ski. Tego dnia w zakopiańskim Parku im. Józefa Piłsudskiego o godz. 17.30 odbędzie się też uroczysta Ceremonia Otwarcia Mistrzostw.

tekst alternatywny poniżej grafiki

Tekst alternatywny: K - kobiety; M - mężczyźni

Mistrzostwa Świata INAS w narciarstwie biegowym i zjazdowym

Program

Wtorek, 27 lutego - Ceremonia Otwarcia; narciarstwo biegowe: 5 km K, 10 km M techniką dowolną; narciarstwo zjazdowe: slalom K,M
Środa, 28 lutego - narciarstwo biegowe: sprint K,M; narciarstwo zjazdowe: slalom gigant K,M
Czwartek, 1 marca - narciarstwo biegowe: sztafety 2x2,5 km K, 3x25 km M i 3x2,5 km Mix techniką klasyczną
Piątek, 2 marca - narciarstwo biegowe: 10 km K, 15 km M techniką dowolną; narciarstwo zjazdowe: super-G; Ceremonia Zamknięcia Mistrzostw

Dodatkowe grupy kwalifikacyjne

Przygotowaniem Mistrzostw w Polsce zajmuje się Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, należący do światowej Federacji INAS (The International Federation for Intellectual Impairment Sport), która jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego.

- Nadchodzące Mistrzostwa to największa impreza w tegorocznym kalendarzu narciarskim INAS, dlatego w Zakopanem będziemy mogli obserwować najlepszych zawodników na świecie – mówi Marc Truffaut, Prezydent Federacji INAS. – To wyjątkowe zawody, również dlatego, że pierwszy raz wprowadziliśmy dodatkowe grupy kwalifikacyjne i mamy nadzieję, że nowy system doskonale się sprawdzi.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Gdzie ostatnio w telewizji lub w internecie widziałaś/-eś osobę z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas