Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Przedszkolanka podejrzana o znęcanie się nad dzieckiem z niepełnosprawnością

06.03.2018
Autor: PAP, fot. sxc.hu
Czarna taśma klejąca

Prokuratura postawiła 55-letniej przedszkolance zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad 6-letnim chłopcem z niepełnosprawnością, uczęszczającym do przedszkola integracyjnego w Głogowie (woj. dolnośląskie). Zdaniem śledczych kobieta miała m.in. zaklejać chłopcu usta taśmą klejącą.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn powiedziała, że śledztwo ws. psychicznego i fizycznego znęcania się nad chłopcem przez przedszkolankę zostało wszczęte po zawiadomieniu złożonym przez dyrektor niepublicznego przedszkola integracyjnego.

- Prokurator postawiła przedszkolance zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad nieporadnym, ze względu na swoją niepełnosprawność, chłopcem poprzez zaklejanie mu ust taśmą klejącą oraz krępowanie do krzesła przy pomocy tej taśmy – mówiła prok. Tkaczyszyn.

O zachowaniu przedszkolanki dyrekcję przedszkola poinformowali rodzice. Prok. Tkaczyszyn powiedziała, że w śledztwie został zabezpieczony monitoring.

55-letniej Elżbiecie K. grozi do 8 lat więzienia. Prokuratura zastosowała wobec kobiety dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju, podejrzana nie może też zbliżać się do pokrzywdzonego chłopca oraz ma zakaz sprawowania opieki nad dziećmi. Została zwolniona z niepublicznego przedszkola.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel
Partnerem działu Prawo jest

Sonda

Który obszar rządowego programu Dostępność Plus uważasz za najważniejszy?

Biuletyn

Wspierają nas