Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

ParaPjongczang. Igrzyska w pigułce – 2 dzień

11.03.2018
Autor: Angela Greniuk, fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski
Igor Sikorski przypina nartę do wózka

W niedzielę, 11 marca, odbyły się dwa starty w narciarstwie alpejskim, jeden bieg narciarski. Dodatkowo mamy jedną... wstrząsającą wiadomość.

  1. Igor Sikorski zajął 10. miejsce w narciarstwie alpejskim w kat. supergigant w pozycji siedzącej. „Jakby nie dwa błędy to byłoby dzisiaj podium” – powiedział zawodnikowi po zjeździe Łukasz Szeliga, prezes PKPar, który wzbudził w nas jeszcze większą chrapkę na medal Sikorskiego!
  2. Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską wjechali na 12. miejscówkę w supergigancie w narciarstwie alpejskim (gr. B3). Maciek zrobił błąd na płaskim odcinku trasy i stracił prędkość, której później nie udało mu się nadrobić. Parze zostały jeszcze trzy konkurencje.
  3. Kamil Rosiek uplasował się na 21. miejscu w biegu narciarskim na 15 km w grupie zawodników siedzących (LW12). Powodem tego wyniku były niesprzyjające warunki pogodowe (mocne słońce, topniejący śnieg) i, jak sam przyznał Kamil, „trochę zawiódł sprzęt”. Przed nim jeszcze kilka konkurencji w biegach i biathlonie.
  4. Ostatecznie podjęto decyzję, że nasz parasnowboardzista nie wystąpi na tegorocznych igrzyskach. Musi być operowany – ma złamaną kość szczękową i uszkodzony nerw (przez co nie ma czucia w połowie twarzy) oraz po wczorajszym upadku, jak zgaduje sam Wojtek, prawdopodobnie odnowiła się kontuzja kostki.

#FotoDnia

Oprócz codziennych, krótkich i zwięzłych podsumowań pn. „ParaPjongczang” z koreańskich tras sportowych, zapraszamy do śledzenia naszego Instagrama (@fundacjaintegracja), gdzie codziennie wieczorem do 18 marca publikujemy #FotoDnia z igrzysk. Zdjęcia często są mniej oficjalnie i „zza kulis” paraolimpiady. Publikujemy je również na fanpagu Integracji na Facebooku.

Wszystko w jednym miejscu

Zachęcamy także do odwiedzenia zakładki poświęconej XII Zimowym Igrzyskom Paraolimpijskim na portalu Niepelnosprawni.pl/pjongczang.

Znajdziecie w niej m.in.: aktualne informacje, terminarz startów i wyników Polaków, informacje, gdzie i kiedy oglądać igrzyska oraz wiele innych ciekawostek i wywiadów.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej Ci brakuje, gdy kolejne dni spędzasz w domu z powodu zagrożenia koronawirusem?

Biuletyn

Wspierają nas