Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wsparcie w powrocie do zdrowia

26.03.2018
Autor: Beata Dązbłaż, ekspert Bożena Trzaska, materiał sponsorowany, fot. archiwum MetLife
Źródło: Integracja 1/2018
Mężczyzna pokazuje zakupy warzyw w półciennej siatce

Aby zapewnić sobie właściwe wsparcie finansowe w trakcie choroby i szybszy powrót do zdrowia, warto zadbać o ubezpieczenie dla siebie lub swoich bliskich. Z nim nic nas nie zaskoczy, a jeśli nawet, to będziemy mieli środki na prywatne leczenie, opiekę specjalistów, zakup leków czy rehabilitację. Jednym z najbardziej kompleksowych tego typu rozwiązań na polskim rynku jest nowa oferta zdrowotna MetLife na Zdrowie. Wyróżnia ją szeroki zakres ochrony – od pobytu w szpitalu po poważne choroby zagrażające życiu, takie jak m.in. rak, zawał, borelioza czy sepsa.

Ubezpieczenie MetLife zapewnia kompleksowe wsparcie w walce o zdrowie ze składką dostępną już od 50 zł miesięcznie. W ramach pakietu mamy zapewnioną ochronę podstawową w razie diagnozy nowotworu. Jeśli chcemy, możemy uzupełnić ubezpieczenie o umowy dodatkowe: „Wsparcie w Chorobie”, „Pobyt w Szpitalu” i „Konsultację Medyczną”.

Pakiet zapewni wypłatę świadczenia po zdiagnozowaniu nowotworu, pobycie w szpitalu z każdej przyczyny – w tym na oddziale intensywnej opieki medycznej, wypłatę na leki, rehabilitację, za operację poważnych chorób czy za sam fakt diagnozy lub nawet łagodną formę choroby. Maksymalna kwota świadczenia może wynieść nawet 500 tys. zł, w zależności od naszych potrzeb oraz zakresu ubezpieczenia, na jaki się zdecydujemy.

Im szersza ochrona, tym większe zainteresowanie

- Klienci wyrażają duże zainteresowanie zarówno ochroną na wypadek pobytu w szpitalu z każdej przyczyny, jak i ochroną na wypadek zachorowania na poważne choroby, przy czym najważniejsza jest dla nich wypłata świadczenia z tytułu nowotworów, zawałów oraz udarów. Im szerszy zakres ochrony, tym większe zainteresowanie ubezpieczeniem – podkreśla Bożena Trzaska, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów Ochronnych w MetLife.

Sami możemy ustalić, jakie zawieramy umowy dodatkowe, tak by wsparły nasze indywidualne potrzeby w rekonwalescencji i rehabilitacji. Umowy zawierane jako dodatek do umowy podstawowej możemy dołączyć do polis ochronnych i oszczędnościowych.

- Oferta zdrowotna MetLife zapewnia kompleksowe wsparcie zarówno finansowe, jak i medyczne, dzięki usługom assistance, tak by pomóc klientom w szybszym i efektywniejszym powrocie do zdrowia. Jest to jedna z najszerszych ofert tego typu na rynku ubezpieczeniowym. Przygotowaliśmy ją w oparciu o potrzeby klientów, pytając ich wcześniej, co jest dla nich najważniejsze w ubezpieczeniu zdrowotnym – zaznacza Bożena Trzaska.

Umowy dodatkowe

„Diagnoza Nowotworu” daje nam ochronę finansową w razie zdiagnozowania nowotworu. Wypłata świadczenia jest zapewniona już po otrzymaniu diagnozy. Mamy tu do czynienia z jednym z najszerszych na rynku zakresów ochrony – wypłata świadczenia przysługuje w przypadku 100 rodzajów nowotworów złośliwych, jak i w stadium przedinwazyjnym oraz raka skóry.

„Wsparcie w Chorobie” zapewni nam finansową pomoc w przypadku zdiagnozowania poważnych chorób – katalog obejmuje aż 65 chorób. Świadczenie otrzymamy nie tylko w przypadku samej diagnozy, ale też podczas łagodniejszej formy choroby, za każdy zawał, udar, za częste operacje jak np. angioplastyka oraz za poważne choroby współczesnego świata jak np. borelioza, choroby zakaźne i tropikalne. Ubezpieczyciel uwzględnił też choroby, na które częściej zapadają mężczyźni jak np. układu krążenia oraz te, które częściej dotykają kobiety np. choroba tarczycy Hashimoto czy stwardnienie rozsiane.

Jeśli ubezpieczymy się na sumę co najmniej 100 tys., możemy także w ramach tej umowy skorzystać z bezpłatnej usługi Osobistego Asystenta Medycznego, która zapewni nam wsparcie i kompleksową, całodobową pomoc informacyjną i organizacyjną. Uzyskamy także pokrycie kosztów wizyt u lekarzy wybranych specjalizacji czy wizytę u dietetyka.

„Pobyt w Szpitalu” – za każdy dzień pobytu w szpitalu otrzymamy wsparcie finansowe, jeśli pobyt ten trwał co najmniej 4 dni, w tym na oddziale intensywnej opieki medycznej, bez względu na przyczynę. W ramach tego ubezpieczenia otrzymamy także „świadczenie lekowe”. To, co istotne, ubezpieczenie możemy rozszerzyć o świadczenie na rehabilitacji lub za przeprowadzoną operację. Maksymalna kwota dziennego świadczenia szpitalnego to 500 zł. Jeśli wybierzemy dzienne świadczenie szpitalne na kwotę min. 200 zł, otrzymamy Szpitalny Pakiet Assistance. W jego ramach będziemy mogli bezpłatnie skorzystać z dostępu do wybranych lekarzy specjalistów, rehabilitacji, uzyskać zwrot kosztów leków oraz opiekę pielęgniarską i domową po hospitalizacji.

„Konsultacja Medyczna” umożliwia nam w przypadku ciężkiej choroby uzyskanie drugiej opinii lekarskiej z renomowanych ośrodków medycznych WorldCare w USA, a to wszystko bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem przedstawiciela WorldCare w Polsce.

Kto może skorzystać z ubezpieczenia

Kompleksowy pakiet „MetLife na Zdrowie” można zawrzeć na okres nie dłuższy niż 15 lat, skierowany jest do osób w wieku 18–60 lat, z maksymalną ochroną do 70. roku życia.

Pakiet „MetLife na Zdrowie” oraz zdrowotne umowy dodatkowe dostępne są w sieci agencji i u wybranych partnerów MetLife na terenie całego kraju.

Jak zawsze przypominamy o zapoznaniu się ze szczegółowymi zasadami ubezpieczenia zawartymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).


MetLife TUnŻiR jest spółką z grupy MetLife, Inc. wiodącej światowej firmy oferującej ubezpieczenia, renty kapitałowe, programy świadczeń pracowniczych i usługi zarządzania aktywami klientom indywidualnym oraz instytucjonalnym. Poprzez swoje spółki zależne i stowarzyszone MetLife zajmuje czołową pozycję na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Łacińskiej, Azji Wschodniej, Europie i na Bliskim Wschodzie. W Polsce MetLife oferuje szeroki zakres ubezpieczeń na życie, fundusze emerytalne oraz fundusze inwestycyjne.

Więcej informacji na stronie www.metlife.pl.


Materiał przygotowany we współpracy z
logo MetLife

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co sądzisz o proponowanych przez rząd zmianach w ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych?

Biuletyn

Wspierają nas