Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Premier chce opodatkować najlepiej zarabiających, by stworzyć fundusz wsparcia osób z niepełnosprawnością

20.04.2018
Autor: PAP
Premier Mateusz Morawiecki siedzi w otoczeniu młodych osób na wózkach i ich rodziców

- Zaproponujemy w najbliższym czasie daninę solidarnościową, tak by najlepiej zarabiający mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Tak powstanie fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych – dodał.

Premier przyjechał w piątek po południu do Sejmu, by spotkać się z protestującymi tam rodzicami osób z niepełnosprawnością.

- Dziś chcemy zaproponować, aby ci ludzie, którzy są najbardziej poszkodowani przez los, zostali dodatkowo wsparci. Solidarne i sprawiedliwe państwo, takie, które jest wspólnotą, musi też polegać na tym, że ci najsilniejsi wspierają tych najbardziej potrzebujących, najsłabszych – powiedział premier tuż przed spotkaniem.

Specjalny fundusz wsparcia

Podkreślił, że osoby z niepełnosprawnością są najbardziej dotknięte przez los i „najmocniej potrzebują naszego wsparcia i pomocy”.

- Dlatego zaproponujemy w najbliższym czasie specjalną daninę solidarnościową. Taką, żeby najbardziej zamożni ludzie, najlepiej zarabiający, mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących – powiedział Morawiecki.

- W ten sposób utworzymy też specjalny fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych. Chcemy zaproponować bardzo konkretną mapę drogową do połowy maja – zapowiedział premier.

Dodał, że nowa danina miałaby zacząć obowiązywać od nowego roku.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Panie, stołek dla Misiewicza?
  mw
  20.04.2018, 18:16
  ...bo co więcej? Fundusz, to kojarzy się z PFRONEM, który najbardziej pomaga w parcy urzędnikom, ON owszem, odrobinę, bo od nich istotniejszy IMPEL i inne.
  odpowiedz na komentarz
 • 500zł dla kalek i chorych bez rent
  Bogusia
  20.04.2018, 18:09
  To jest dobry pomysł, Gdyby jeszcze rządzący pomyśleli o ludziach chorych, starszych, którym odebrano renty, a zostało im kalectwo. Nawet 500zł byłoby dla nich wsparciem.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas