Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Sejm: rozpoczęło się spotkanie min. Rafalskiej z protestującymi

25.04.2018
Autor: PAP, fot. Piotr Stanisławski
Budynek Sejmu RP z zewnątrz

W Sejmie trwa spotkanie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej z protestującymi rodzicami i opiekunami osób z niepełnosprawnością i ich podopiecznymi. Spotkanie jest zamknięte dla mediów, odbywa się w jednej z sal sejmowych.

Protestujących na spotkanie zaprosili wiceminister pracy Bartosz Marczuk i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.

Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych wraz z ich podopiecznymi, którzy protestują w Sejmie od 18 kwietnia, domagają się realizacji dwóch głównych postulatów. Pierwszy z nich to wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego; dodatek miałby nie być wliczany do dochodu osoby niepełnosprawnej. Drugi to zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wraz ze stopniowym podwyższaniem tej kwoty do równowartości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną.

Komentarz

  • jogo
    jogo
    25.04.2018, 12:25
    A co z osobami niepełnosprawnymi które nie są czy tez nie posiadają orzeczenia niezdolności do samotnej egzystencji ? Oni też maja wydatki na rehabilitacje, leki, Nawet jeżeli ustawa zostanie klepnięta takie osoby dalej zostaną z marnym dodatkiem 153 zł ?

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas