Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Protestujący przekazali minister Rafalskiej postulat stopniowego dojścia do 500 zł dodatku

25.04.2018
Autor: PAP, fot. sxc.hu
podpisanie dokumentów

Wprowadzenie od maja tego roku dodatku „na życie” wysokości 300 zł miesięcznie, od stycznia 2019 r. wysokości 400 zł i od czerwca 2019 r. w wysokości 500 zł. Taką propozycję kompromisu przedstawiły minister rodziny Rafalskiej protestujący w Sejmie w środę 25 kwietnia.

Chcą też zrównania od maja tego roku wysokości renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

O propozycji poinformowała po środowym spotkaniu z minister rodziny i pracy Elżbietą Rafalską Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

- Przedstawiliśmy, opracowany przez większą część nocy, swój kompromis – powiedziała dziennikarzom Hartwich.

Jak zaznaczyła rozmowa była dobra.

- Pani minister przyjęła naszą propozycje kompromisu – dodała.

Jak mówiła propozycja kompromisu ma polegać ma przyznaniu dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 300 zł złotych od maja tego roku, od stycznia 2019 r. - 400 zł, a od czerwca 2019 r. – 500 zł. Chodzi o stopniowe dojście do kwoty, o której domagają się protestujący.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • nie za bardzo rozumiem
    Alek
    25.04.2018, 15:13
    dla kogo ma być ten dodatek? Minister na konferencji mówiła, że nie dadzą bo wspierali by tylko tych z rentą socjalną , a jak ja mam rentę inwalidzką z zus i orzeczenie z powiatowego o niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji to się łapię czy nie?
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy oddałaś/-eś już swój głos na „Człowieka bez barier 2019”?

Biuletyn

Wspierają nas