Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Patryk Jaki: zgadzam się z postulatami rodziców osób niepełnosprawnych

27.04.2018
Autor: PAP, fot. Patryk Jaki, kadr z filmiku, OnetNews/youtube.com
Patryk Jaki

- Zgadzam się z postulatami strajkujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. Rząd powinien jeszcze raz pochylić się nad tymi propozycjami – powiedział kandydat PiS na urząd prezydenta Warszawy, wiceszef MS, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

Od 18 kwietnia w Sejmie trwa protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. W piątek, 27 kwietnia, Patryk Jaki był pytany w Polsat News, czy rozumie oczekiwania protestujących względem rządu, odpowiedział: „Tak, rozumiem i wspieram”.

- W sensie postulatów merytorycznych oni po prostu mają rację (...) – ocenił. – Forma, taka polityczna, i coś, co mnie razi w oczy, to jest to, że na tym tle lansują się politycy – dodał. – Uważam, że brakuje zrozumienia dla tego, w jaki sposób żyją ci ludzie – mówił.

Patryk Jaki tłumaczył, że matki osób z niepełnosprawnością to „kobiety, które musiały z dnia na dzień zostawić swoją pracę i zająć się całodobowo swoim dzieckiem”.

- Jeżeli my im dzisiaj mówimy, że mają sobie poradzić na początku za 153 złote, teraz - całe szczęście również dzięki propozycjom rządowym - za 900 złotych, to ja dalej uważam, że to jest za mało – powiedział. – Dlatego ja uważam, że rząd powinien jeszcze raz pochylić się nad tymi propozycjami – dodał.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Trzeba uregulować wyrównanie świadczeń opiekunów
  mamaewk
  27.04.2018, 19:53
  To jest postulat opiekunów EWK od ponad 4 lat nie dano matkom prawa do świadczenia pielęgnacyjnego. Spowodowało to podział opiekunów na matki otrzymujace świadczenie w wysokości 1477 PLN oraz te na emeryturze najniższej. Obie grupy matek opiekują się dziećmi które mają orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności i wymagają stałej pomocy każdego dnia. Uważam że zwlekanie z wyrównaniem świadczenia powinno być uregulowane ustawą już po wygranych wyborach w 2016 r.Powodem może być fakt że ta sprawa nie jest medialna a pisma i petycję matek są odkładane z kąta w kąt. Matki w sejmie wywalczyły świadczenie pielęgnacyjne i nie są zainteresowane wsparciem matek EWK.Jak widać posłowie też nie wiedzą o grupie starszych emerytka i rencistek EWK .Pisma oraz apele wysłane do najważniejszych osób w państwie nie wiemy czy spowodują rozpoczęcie prac nad ustawą. Priorytetem rządu powinno być równe traktowanie opiekunów niepelnosprawnych dorosłych dzieci. Czy to jest tak dużo dla rządu nasza prośba jest jedna to równe traktowanie opiekunów dorosłych niepełnosprawnych dzieci. O to prosimy od 2014 roku.
  odpowiedz na komentarz
 • Emerytura EWK
  Emerytka na ewk.
  27.04.2018, 16:43
  Dlaczego matkom na ewk po przepracowaniu i oplacaniu skladek ZUS przez prawie 25-ciu lat nie należy sie żaden zasiłek.
  odpowiedz na komentarz
 • Taaak?
  Xxx
  27.04.2018, 16:28
  Niestety, nie bardzo wiesz o czym mówisz. Jeśli wiesz jednak😏to dlaczego tak późno?
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas