Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Beata Szydło: chcemy zaproponować zmianę systemową w myśleniu o opiece

29.04.2018
Autor: PAP, fot. P. Tracz/ KPRM (P. Tracz/ Chancellery of the Prime Minister of Poland) [Public domain], via Wikimedia Commons
Premier Beata Szydło na mównicy, za nią flagi Polski

Chcemy zaproponować szeroką zmianę systemową w myśleniu o podejściu do opieki i wsparcia dla osób niepełnosprawnych – mówiła w niedzielę w Kutnie wicepremier Beata Szydło. Zapewniła, że w najbliższym czasie będą się w tym obszarze pojawiały konkretne propozycje.

Na niedzielnym spotkaniu z mieszkańcami Kutna wicepremier Beata Szydło poruszyła temat pomocy osobom niepełnosprawnym. Przypomniała, że Rada Ministrów przyjęła w ubiegłym tygodniu projekt zwiększający rentę socjalną do wysokości renty minimalnej.

- To na pewno nie koniec tej dyskusji. Myślę, że wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że przede wszystkim musimy dokonać tutaj zmian systemowych. I praca nad zmianami w orzecznictwie w tej chwili już trwa, ten projekt ustawy będzie niebawem przygotowany i przedstawiony – mówiła wicepremier Szydło. – Ale też chcemy zaproponować szeroką zmianę systemową, zmianę pewnej filozofii w myśleniu o podejściu do opieki i wsparcia dla osób niepełnosprawnych – podkreśliła.

Beata Szydło zapewniła, że w najbliższych tygodniach i miesiącach można się spodziewać „konkretnych propozycji” dotyczących opieki nad osobami z niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • niepełnosprawna
  maria
  01.05.2018, 16:17
  Propozycje: 1)podnieść zasiłek 153 2)uzdrowić słyżbę zdrowia 3)zachęty do podjęcia zatrudnienia przez osoby niepełnosprawne.Obecny system tego nie czyni nie opłaca się pracować.Przykład jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia symbol O4-O przepracowałam 23 lata pracy,jestem sierotą mam emeryturę w najniższej wysokości podczas gdy inne osoby które nie pracowały mają rentę rodzinną 2000 zł.Ja do niej nie mam prawa bo mam orzeczenie z PCPR a nie z ZUS Jesteśmy ukarani za aktywność.Nie powinno tak być.
  odpowiedz na komentarz
 • Gadanie!
  Aga
  30.04.2018, 09:34
  Ciągle tylko gadają o zmianach systemowych a pomocy jak nie było tak nie ma! Podnieście wreszcie ten zasiłek pielęgnacyjny bo to jest kpina! 153 zł - to jest chore, powinno być 1500 na m-c i wcale nie byłoby to dużo, zobaczcie na skalę potrzeb niepełnosprawnych! Gadają, że nie ma pieniędzy w budżecie. Są! Tylko trzeba nie wydawać na głupoty! Na tyle zbędnych rzeczy się wydaje a niepełnosprawnym ciągle się odmawia! Skandal!
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas