Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawska manifestacja poparcia dla protestujących w Sejmie

14.05.2018
Autor: PAP, fot. Mateusz Różański
Protestujący pod Sejmem - osoby sprawne i osoby na wózkach inwalidzkich i elektrycznych

Pod hasłem „Wspieramy strajk okupacyjny rodziców osób z niepełnosprawnościami” manifestowano zrozumienie dla protestu w Sejmie w sobotę, 12 maja, w Warszawie. Marsz wyruszył sprzed Sejmu do pl. Trzech Krzyży, a następnie do ronda Charles'a de Gaulle'a.

„Nie możemy radośnie świętować Dnia Europy, czy mówić o europejskich wartościach, gdy są wśród nas ludzie, dla których codzienność nie składa się z godności i wolności, demokracji i równości, państwa prawa i poszanowania praw człowieka, a z pogardy, zamknięcia w mieszkaniach, braku prawa do edukacji, pracy, samodecydowania” – napisali inicjatorzy marszu w mediach społecznościowych na stronie wydarzenia.

Manifestujący mieli ze sobą tabliczki z imionami protestujących w Sejmie osób z niepełnosprawnością, transparent z napisem „wspieramy strajk okupacyjny rodziców osób z niepełnosprawnościami”, flagi polski i Unii Europejskiej. Wznoszono okrzyki: „to jest nasz Sejm”, „hańba”, „Solidarność”, „godność dla wszystkich”. Wśród manifestujących były osoby z niepełnosprawnością.

Do protestujących wyszli protestujący z niepełnosprawnością w Sejmie i dziękowali za wsparcie.

- Naprawdę czujemy to wsparcie i momentami nie wiemy co mamy powiedzieć, bo tylko wzruszenie mamy w oczach; walczymy dalej – podkreślił Kuba.

- Chcemy żyć w Polsce, pieniążki są nam potrzebne – mówił Adrian, wyrażając nadzieję, że protestującym uda się wywalczyć bezpośrednie wsparcie finansowe

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas