Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Robi się tyle, ile się da” – Prezydent o działaniach rządu ws. osób z niepełnosprawnością

21.05.2018
Autor: PAP, fot. kadr z transmisji na żywo dot. wizyty prezydenta u osób protestujących na początku protestu
Prezydent rozmawia w sejmie z kobietami i osobami na wózkach

- Nie mam żadnych wątpliwości, że dobra wola jest – tak o działaniach rządu dot. pomocy osobom z niepełnosprawnością mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał w tej sprawie z minister rodziny Elżbietą Rafalską i z premierem Mateuszem Morawieckim. „I robi się tyle ile się da” – zapewnił.

Prezydent Andrzej Duda został zapytany w sobotę, 19 maja, w „Telewizji Trwam” o ostatnie działania rządu dotyczące pomocy osobom z niepełnosprawnością i ich opiekunom.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że dobra wola jest – ocenił Duda. – Tak dużej pomocy, jaka już w tej chwili została dana przez obecny rząd do tej pory nie było – podkreślił. – To jest rzeczywiście bardzo poważna zmiana i to jest zmiana dla wszystkich. To jest istotne, że ona nie dotyczy jakiejś jednej wybranej grupy – zaznaczył prezydent. – Czy ta pomoc jest wystarczająca? To zawsze można powiedzieć, że jest niewystarczająca. Ale to jest też tak, że możliwości państwa są takie, jakie są. Jestem przekonany, że w miarę, jak one się będą zwiększały to będzie się zwiększała także i skala tego wsparcia. Tylko trzeba zrozumieć, że nie wszystko da się zrobić od razu. Pani minister Elżbieta Rafalska wykazała się naprawdę dużym poczuciem odpowiedzialności i wiele włożyła w to, żeby tę pomoc w jak największym stopniu zapewnić i wiem na pewno, że będzie nad tym czuwała nadal. Ale w tej chwili możliwe jest tyle ile jest możliwe – stwierdził prezydent.

Przyznał także, że rozmawiał na ten temat minister Rafalską, a także z premierem Mateuszem Morawieckim.

- I robi się tyle ile się da – zapewnił prezydent.

Jak mówił, „jest bardzo wiele grup oczekujących wsparcia”, ale - jak podkreślił - „nie wszystkie żądania da się zrealizować”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Panie Prezydencie
  Keraj
  21.05.2018, 14:33
  Z szacunku do urzędu który Pan piastuje nie chcę używać gorzkiej słów Zapytam krótko bo z pańską pamięcią coś chyba nie halo - a kto nam tyle obiecywał ? czy to był inny Andrzej Duda? Nam czyli RONom oraz innym np.frankowiczom To cos Pan uczynił nauczy młode pokolenia demokraci - zaufaj i zapamiętaj co mówią na wiecach wyborczych i ROZLICZ czy spełnili obietnice. Był Pan też moim prezydentem, był..... Dziś mogę powiedzieć -to ja wybralem. Obiecuję że nie popełnie juz drugi raz tego samego błędu.
  odpowiedz na komentarz
 • To kpiny
  Wojtek
  21.05.2018, 13:55
  Pan Prezydent już zapomniał, co mówił w kampanii wyborczej, jeszcze jako kandydat. To nich sobie przypomni, choć protestujący już to zrobili. To wstyd, że najpierw obiecują, że pomogą, jak tylko dojdą do władzy, a później już o tym zapominają. Cały PIS tak krytykowało rząd PO-PSL, który podobno nie był wrażliwy. Nie, to ta ekipa nie jest wrażliwa. I jeszcze obrażają niepełnosprawnych. Sami przyznają sobie nagrody, a osobom niepełnosprawnym nie chcą dać tych 500 złotych, rozłożonych w ratach. Naprawdę wstyd!!! Będziemy pamiętać przy wyborach.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy oddałaś/-eś już swój głos na „Człowieka bez barier 2019”?

Biuletyn

Wspierają nas