Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Gdańsk: karty parkingowe wydaje Straż Miejska

27.04.2010
Autor: Oprac.: Anna Godziuk. Fot.: www.sxc.hu
Źródło: Dziennik Bałtycki

Od 4 maja wniosek o wydanie karty parkingowej w Gdańsku będzie się składało w w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Elbląskiej 54/60. Tam też będzie można zgłaszać się po odbiór karty.

Dotychczas za wystawianie i wydawanie kart parkingowych odpowiadał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku. Zmiana następuje zgodnie z Zarządzeniem nr 463/10 Prezydenta Miasta Gdańska z dnia 7 kwietnia 2010 r. i wchodzi w życie 1 maja. Od 2009 r. Straż Miejska w Gdańsku wydaje karty N+, dlatego uzasadnione było połączenie tego zadania z wydawaniem kart parkingowych.

Karty parkingowe wydawane są osobom niepełnosprawnym na mocy ustawy "Prawo o Ruchu Drogowym" w związku z art. 6b ust. 3 pkt 9 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel.: 058 301 30 11 (Straż Miejska)

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • PARKOWANIE Z KARTĄ PARKINGOWĄ
    Czesław Starczyk
    30.12.2010, 06:08
    Zaparkowałem przed szpitalem miejskim w Gdyni. Na widocznym miejscu umieściłem KARTĘ PARKINGOWA i zostałem ukarany za parkowanie bez "biletu parkingowego". Przecież KP opłacona przeze mnie powinna uprawniać do parkowania pojazdu bez wnoszenia dodatkowej opłaty. Osoby pełnosprawne opłacają tylko raz wykupując jednorazowy bilet parkingowy . Widzę tu niesprawiedliwość, a wręcz pazerność gdyńskich rajców - działających jak przysłowiowe hieny cmentarne.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy marihuana lecznicza powinna być dostępna dla pacjentów w Polsce?

Biuletyn