Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Szukasz pracy? Czas na rekrutację!

24.05.2018
Autor: Agata Jabłonowska-Turkiewicz
Źródło: Integracja 2/2018
logo sprawniwpracy.com

Na rynku pracy sytuacja jest teraz taka, że pracodawcy narzekają, bo trudno im znaleźć pracownika, a poszukujący zatrudnienia twierdzą, że tak naprawdę nie ma poważnych ofert pracy. Trudno przyznać rację którejś ze stron, zwłaszcza bez dogłębnej analizy sytuacji, ale jedno jest pewne – rynek pracy w ostatnich latach otworzył się dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Portal Sprawniwpracy.com i znajdujące się na nim oferty pokazują, że pracodawcy coraz częściej widzą w swoim zespole osoby z niepełnosprawnością, również na stanowiskach wysoko specjalistycznych, jak: główna księgowa, programista, specjalista PR czy HR. Warto zajrzeć na Sprawniwpracy.com, zwłaszcza że różni się zasadniczo od innych portali rekrutacyjnych. Zalogowanie się na portalu zajmuje tylko chwilę.

strona główna portalu Sprawniwpracy.com

Portal jest dostępny dla osób niesłyszących, niewidomych oraz z niepełnosprawnością ruchową. Ma certyfikat Integracji „Serwis bez barier”. Jeśli jesteś pracodawcą, chcącym zatrudnić osobę z niepełnosprawnością, zapraszamy do kontaktu.

Przykładowa oferta pracy na portalu sprawniwpracy.com

Duża liczba ofert pracy zdalnej, co daje możliwość aktywności zawodowej osobom z niepełnosprawnością mieszkającym w małych miastach i na wsiach oraz tym, które mogą pracować tylko z domu.

Informacja, czy obiekt, w którym potencjalnie będzie się pracować, jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Dział Pracodawcy na portalu sprawniwpracy.com

Wiele informacji dodatkowych w zakładce DLA PRACODAWCY, m.in. na temat tego, jakie przysługują mu ulgi, kiedy zatrudni osobę z niepełnosprawnością, jakie może otrzymać środki finansowe na szkolenie takiej osoby i stworzenie dla niej stanowiska pracy, jakie uprawnienia ma pracownik z niepełnosprawnością, czy można zatrudniać go w soboty albo w porze nocnej.

Dział Kandydata na portalu sprawniwpracy.com

Przydatne informacje dla osób poszukujących pracy w zakładce DLA KANDYDATA, m.in. na temat tego, jakie powinien zgromadzić dokumenty, na jakie konsultacje zgłosić się przed podjęciem pracy, jakie są jego prawa, ile może zarabiać – ponieważ dodatkowy zarobek może powodować u osób pobierających rentę z tytułu niezdolności do pracy lub rentę socjalną zmniejszenie tych świadczeń bądź ich utratę lub zawieszenie.

Okienko Zapytaj eksperta na portalu sprawniwpracy.com

Osoby poszukujące pracy, które nie poradzą sobie z aplikowaniem na jakieś stanowisko, mogą skorzystać ze specjalnego formularza znajdującego się w prawym rogu na dole strony i zadać pytanie konsultantowi – okienko: PRZEJDŹ DO FORMULARZA, a jeśli i to sprawi kłopot, mogą otrzymać pomoc osobistą w Centrach Integracji w Warszawie przy ul. Dzielnej 1, w Gdyni przy ul. Traugutta 2 i w Zielonej Górze przy Al. Niepodległości 11.

Mamy pracę dzięki Sprawniwpracy.com

Danuta Chwalibińska: Jestem z wykształcenia psychologiem, ale przez siedemnaście lat pracowałam w korporacjach w branży finansowej. W 2015 r. otrzymałam orzeczenie o niepełnosprawności i od tamtej pory zajmowałam się tylko pracą dorywczą, głównie ze względu na konieczność spłaty kredytu. Zalogowana na portalu Sprawniwpracy.com jestem od dawna. Regularnie przeglądałam oferty pracy, które wydawały się zawsze spójne i rzeczowe. Ostatecznie w znalezieniu pracy pomogli mi konsultanci z Centrum Integracji. Aplikowałam na stanowisko osoby monitorującej płatności klientów. Po dwóch dniach zostałam zaproszona na rozmowę do pracodawcy, który szybko zdecydował się na współpracę ze mną. Praca będzie zdalna, co bardzo mi odpowiada. Rozpoczęłam ją już 7 maja.

Iwona Grzegrzółka: Mam wykształcenie średnie. W znalezieniu zatrudnienia pomogli mi pracownicy warszawskiego Centrum Integracji. Dzięki nim znalazłam pracę na bardzo dobrym stanowisku – jako asystent ds. rekrutacji w dużej firmie. Do moich zadań należy min. kontakt z fundacjami i poszukiwanie pracowników posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Ze strony Centrum otrzymałam również pomoc prawną i psychologiczną. Na danym etapie życia było mi to niezwykle potrzebne. Uważam, że Integracja spisała się na piątkę.


Okładka magazynu Integracja z głównym tytułem: Protest w Sejmie. Na zdjęciu manifestanci trzymają transparenty. Na pierwszym planie młody mężczyzna na wózku z transparentem: Jesteśmy z Wami!Artykuł pochodzi z nr 2/2018 magazynu Integracja.

Zobacz, jak możesz otrzymać magazyn Integracja.

Sprawdź, jakie tematy poruszaliśmy w poprzednich numerach (w dostępnych PDF-ach)!

Znasz magazyn „Integracja”? Wypełnij ankietę on line i pomóż nam się rozwijać!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Dlaczego podtrzymujemy fikcję.....
    niepełnosprawny40
    30.05.2018, 20:23
    Praca jest ale tylko w dużych miastach i głównie ochrona i sprzątaczka.Przestańcie pisać takie artykuły bo rzeczywistość jest dużo inna.Jeśli ktoś chce zasuwać za najniższą o kulach na etacie sprzątaczki to zapraszam do aplikowania bo nic innego tutaj nie ma.
    odpowiedz na komentarz
  • oferty pracy
    Stanislaw
    26.05.2018, 08:36
    Ogłoszenia ofert pracy pochodzą z dużych miast, a po drugie są to prace typu sprzątanie ,ochrona innych praktycznie nie ma.A wykształcenie osoby niepełnosprawnej nikogo nie interesuje tylko orzeczenie za które pracodawca otrzymuje dofinansowanie na osobę niepełnosprawną .Wniosek jest jeden ,najlepszy interes robi się na sprzątaniu i ochronie ponieważ nie trzeba do tych prac żadnych kwalifikacji, dzięki temu jest większy krąg osób do pracy ,do której nie trzeba posiadać żadnych uprawnień .To dofinansowanie nie jest pomocą osobom niepełnosprawnym tylko dla firm, dzięki temu mają taniego pracownika. Dofinansowanie powinno motywować osoby niepełnosprawne żeby podejmowały zatrudnienie a nie pracodawcę motywuje do zatrudniania i do tego za najniższa krajową. Uważam że powinno zmienić zasady dofinansowania do wynagrodzeń ON, które powinno motywować osoby niepełnosprawne.
    odpowiedz na komentarz
  • Praca
    Alpinne
    25.05.2018, 09:34
    Ten portal jest dla ludzi dobrze wykształconych i z dużych miast
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas