Przejdź do treści głównej

Zgłoś się! Trwa nabór nowych zawodników do Junior Amp Futbol [WIDEO]

Stowarzyszenie Amp Futbol po stworzeniu reprezentacji Polski, uruchomieniu rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy i nawiązaniu współpracy z Kamilem Grosickim, Robertem Lewandowskim i Łukaszem Fabiańskim rozpoczyna działania skierowane do młodych zawodników. Właśnie ruszyła organizacja regularnych zgrupowań piłkarskich dla dzieci i młodzieży po amputacjach i z niepełnosprawnością kończyn z całego kraju. A już za miesiąc kilkunastu juniorów poleci z Polski do Rzymu na wspierany przez UEFA, European Amputee Football Junior Camp!

- Pierwsze krajowe zgrupowanie już za nami! – cieszy się prezes Stowarzyszenia Mateusz Widłak. – Świetnie widzieć radość z gry młodych zawodników i frajdę, jaką daje im trenowanie w coraz liczniejszej ampfutbolowej grupie. Mamy nadzieję, że na nasze regularne i darmowe zgrupowania będzie przyjeżdżać coraz więcej zawodników z całej Polski. Na kolejne obozy zapraszamy wszystkich, niezależnie od płci i umiejętności piłkarskich. Nasi zawodnicy i ich rodzice potwierdzają, że warto się zgłosić! – dodaje.

Junior Camp

Oprócz zgrupowań krajowych trenujących zawodników czekają również wyzwania międzynarodowe. Już 4-8 lipca w Rzymie odbędzie się trzecia edycja europejskiego obozu ampfutbolowych juniorów - European Amputee Football Junior Training Camp, a w przyszłości planowane są również wspólne treningi i mecze z juniorskimi drużynami z Anglii, Irlandii, czy Turcji. Partnerem wyjazdu juniorów na camp do Włoch została marka KUBUŚ, która wspiera aktywny tryb życia wśród dzieci w ramach akcji Rusz się z Kubusiem. Dzięki temu wsparciu w międzynarodowym obozie weźmie udział więcej zawodników z Polski. Kubuś promuje aktywność fizyczną i ruch wśród najmłodszych, a Amp Futbol udowadnia, że jest on możliwy niezależnie od pozornych ograniczeń.

Junior Camp to impreza, którą europejska federacja ampfutbolu, przy współpracy z UEFA, organizuje co roku w wybranym przez siebie kraju. Po Irlandii (2016) i Polsce (2017) wybór padł właśnie na Włochy, gdzie biało-czerwoni juniorzy spotkają się na boisku z zawodnikami z dziesięciu innych państw.

- W ampfutbol gram już od 4 lat i cieszę się, że w Polsce i Europie jest nas coraz więcej. Pamiętam pierwszy Junior Camp w Dublinie i widzę, jak dużo zmieniło się od tamtego czasu – powiedział Igor Woźniak, uczestnik zgrupowania oraz międzynarodowych obozów w Dublinie i Warszawie, który mimo zaledwie 16-lat niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski. – Zachęcam wszystkich rodziców i dzieci do dołączenia do nas i spróbowania swoich sił w ampfutbolu. To świetna przygoda!

Dołącz do drużyny!

Na zgrupowaniu juniorów w Warszawie pojawiło się dwunastu zawodników w wieku 9-17 lat, którzy trenowali i grali w piłkę nożną pod okiem doświadczonych trenerów. Obóz miał formę weekendową i w podobnej formie organizowane będą kolejne ogólnopolskie treningi, na które prowadzona jest rekrutacja.

- Cieszę się, że zgrupowanie się udało i że u wszystkich uczestników widać było radość z gry. – podsumował treningi trener Maciej Kozik. – Widać również, że wszyscy, zarówno my, zawodnicy, jak i ich rodzice czujemy ekscytację przed wyjazdem do Rzymu i spotkaniem z przedstawicielami innych krajów. Liczę, że na kolejnych obozach będzie nas coraz więcej, a w przyszłości nasi wychowankowie zagrają w ampfutbolowej reprezentacji Polski. Zapraszamy!

Partnerem wyjazdu Juniorów Amp Futbol na międzynarodowy obóz do Rzymu jest KUBUŚ.

Kto może zagrać?

 • W Amp Futbol mogą grać osoby po jednostronnej amputacji, lub z wadą wrodzoną nogi, lub ręki.
 • Na zgrupowania juniorskie Stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Amp Futbol Polska prowadzi również stałą ogólnopolską rekrutację dorosłych zawodników.
 • Stowarzyszenie prowadzi również w Warszawie Akademię piłkarską dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi.

Zgłoszenia i informacje: e-mail: rekrutacja@ampfutbol.pl, nr tel: 669 982 629

Więcej o ampfutbolu przeczytasz na stronie dyscypliny i Facebooku.

Informacje o Junior Camp w Rzymie są dostępne na Facebooku.


inf. pras, fot. Grzegorz Press/Amp Futbol Polska, materiał wideo zapowiada Junior Camp w Rzymie

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Sport?
  sportowiec
  12.06.2018, 10:51
  To jest niekoniecznie fajne. Sport wyczynowy nie jest najlepszą drogą samorealizacji osób niepełnosprawnych.
  odpowiedz na komentarz

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas